притисни ентер »

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат
Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат

Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и Џери Хол се разделуваат И. Т. Пред 5 минути Руперт Мурдок и Џери Хол / Фото: EPA-EFE/NINA PROMMER Медиумскиот магнат Руперт Мурдок и неговата сопруга, инаку актерка и поранешен модел, Џери Хол , се разведуваат по шест години брак, пишува „ Њујорк Тајмс “. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тие се венчаа

Се разведуваат магнатот Руперт Мардок(92) и манекенката Џери Хол(66)

Се разведуваат магнатот Руперт Мардок(92) и манекенката Џери Хол(66)

Медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговата сопруга, актерката и поранешна манекенка Џери Хол, се разведуваат по шест години брак, пишува „Њујорк тајмс“. Тие се венчаа во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од бизнисменката Венди Денг. Мардок потоа на Твитер напиша дека е „најсреќниот човек на светот“. Веста за разводот шокираше многумина,

На 91 година американскиор милијардер Руперт Мардок се разведува од поранешната жена на Мик Џегер

На 91 година американскиор милијардер Руперт Мардок се разведува од поранешната жена на Мик Џегер

Медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговата сопруга, инаку актерка и поранешен модел, Џери Хол, се разведуваат по шест години брак, пишува Њујорк Тајмс. Тие се венчале во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од бизнисменката Венди Денг. Мардок потоа на Твитер напиша дека е „најсреќниот човек на светот“. Веста за разводот шокира многумина,

На 91 година, американски милијардер се разведува од поранешната жена на Мик Џегер

На 91 година, американски милијардер се разведува од поранешната жена на Мик Џегер

Тие се венчале во 2016 година, две години откако Мардок се разведе од бизнисменката Венди Денг. Мардок потоа на Твитер напиша дека е „најсреќниот човек на светот“. View this post on Instagram A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe) Веста за разводот шокира многумина, бидејќи парот разменувал нежности пред камерите минатата година, на прославата

Се разведуваат Руперт Мардок и Џери Хол

Се разведуваат Руперт Мардок и Џери Хол

Се разведуваат медиумскиот могул Руперт Мардок и актерката Џери Хол, извести во средата весникот The New York Times повикувајќи се на два извора блиска на двојката. Мардок и Хол се венчаа на церемонија во центарот на Лондон во март2016 година. Мардок, кој има австралиско потекло, претходно трипати беше во брак. Хол, пак, во 1990 година се омажи за

Се омажила за богаташ, па престанала да се дотерува: Кога имаш сопруг од 91 година, животот ти изгледа ВАКА!

Се омажила за богаташ, па престанала да се дотерува: Кога имаш сопруг од 91 година, животот ти изгледа ВАКА!

Поранешната манекенка и актерка Џери Хол привлекувала внимание со својот стил на живот уште од нејзините почетоци во светот на шоубизнисот. Можеби тоа најмногу се должело на бракот со легендарниот рокер и фронтменот на „Ролинг Стоунс“, Мик Џегер , а денес се должи на бракот со медиумскиот могул Руперт Мурдок, кој е цели 25 години постар од неа. Имено,