притисни ентер »

Публиката се поклонуваше на ОВОЈ импресивен поен од маестро Федерер
Публиката се поклонуваше на ОВОЈ импресивен поен од маестро Федерер

Публиката се поклонуваше на ОВОЈ импресивен поен од маестро Федерер

Share Tweet Share Share Email Comments Вчера, во рамки на второто коло од тенискиот Мастерс во Рим, Роџер Федерер славеше со ефективни 2:0 против Жоао Соуза. Федерер во овој меч прикажа одлична игра, а во еден момент одигра спектакуларен поен. Иако на моменти изгледаше дека е во загубена позиција, Швајцарецот успеа да се извлече, а подоцна и со маестрален

Федерер доби фантастичен поен, публиката му се поклонуваше

Федерер доби фантастичен поен, публиката му се поклонуваше

Денес во второто коло од Мастерсот во Рим, Роџер Федерер слацеше со 2:0 против Жоао Соуза. Федерер во овој меч прикажа одлична игра, а во еден момент одигра спектакуларен поен. Иако на моменти изгледаше дека е во загубена позиција, Швајцарецот успеа да се извлече, а подоцна и со маестрален удар да го добие поенот. "You've got to be kidding!" 😳😱🔥🙌

Мајсторија на Федерер во стилот на Надал

Мајсторија на Федерер во стилот на Надал

Роџер Федерер, кој во последен момент реши да настапи во „Вечниот град“, имаше лесна задача во второто коло против Жоао Соуса, славејќи со 2-0 и со низа фантастични потези покажувајќи зошто за многумина е најдобар тенисер на сите времиња. Уживајте во неговиот најубав удар во овој меч, кога за многумина Федерер се најде во загубена ситуација, но во

Федерер со неверојатен поен ги „натера“ навивачите да му се поклонат!

Федерер со неверојатен поен ги „натера“ навивачите да му се поклонат!

Роџер Федерер денеска славеше со 2-0 против Жоао Соуза во второто коло на Мастерсот во Рим, а Швајцарецот имаше неколку одлични потези со кои ги воодушеви навивачите. Федерер имаше еден од најубавите потези на средина на мечот, кога неговиот противник имаше шанса да го освои поенот, но Швајцарецот на неверојатен начин успеа да дојде до поенот. "You've

Рафа ли е, Роџер ли е – Рим му се поклони на Федерер по неверојатниот поен!

Рафа ли е, Роџер ли е – Рим му се поклони на Федерер по неверојатниот поен!

„Мора да се шегуваш“, гласеше реакцијата на коментарот на дуелот меѓу Федерер и Соуса на Мастерсoт во Рим, откако легендарниот Швајцарец запиша неверојатен поен. Третиот светски рекет по подолго време се врати во „вечниот град“, и веднаш публиката ја награди со поен во стилот на Рафаел Надал . Иако беше во дефанзивна улога и ја „бркаше“ топката по

Федерер со стил се врати во Рим, лесно совладан Соуса

Федерер со стил се врати во Рим, лесно совладан Соуса

За многумина најдобриот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер со сигурна победа од одбележа своето враќање на Мастерсот во Рим. Швајцарскиот ас за нешто повеќе од еден час игра обезбеди осминафинале на овој турнир, откако со 2-0 во сетови го совлада португалскиот тенисер Жоао Соуса. Во првиот сет Соуса во седмиот гем падна на свој сервис, а Федерер