притисни ентер »

Новиот Aston Vantage не е најбрз , но затоа е прв во други нешта
Новиот Aston Vantage не е најбрз , но затоа е прв во други нешта

Новиот Aston Vantage не е најбрз , но затоа е прв во други нешта

Aston Martin Vantage е магнетски привлечен од кој било агол да се гледа. Воланте се врати во историјата, па сега е избрана стандардната ознака Roadster. И со тоа просечноста завршува бидејќи сè друго е вонсериско, па дури и звукот на 4,0 твин-турбо V8 машината што доаѓа од Германија. Силниот звук од 510 КС ќе ги вознемири сите љубители на спортски

2020 Aston Martin Vantage Roadster

2020 Aston Martin Vantage Roadster

Aston Martin ја прошири понудата на Vantage со кабриолет верзија. Новиот Vantage Roadster ќе дебитира на Geneva Motor Show во март, како ривал на Porsche 911 Cabriolet. View this post on Instagram A post shared by Aston Martin (@astonmartinlagonda) on Feb 12, 2020 at 10:00am PST Кабриолетот ќе биде 60кг. потежок од купе варијантата поради зајакнатата

Aston Martin има нова „ѕверка“ - Vantage Roadster

Aston Martin има нова „ѕверка“ - Vantage Roadster

Новиот Aston Martin со отворен кров ќе заблеска во полн сјај во март на Саемот за автомобили во Женева. Vantage Roadster доаѓа неколку години по купе верзијата. Автомобилот има склоплив платнен кров што се спушта за само 6,7 секунди кога возилото мирува, односно за 6,8 секунди при возење со брзина до 50 км/ч. Производителот се пофали дека ова значи

Нова британска „ѕверка“: Aston Martin Vantage Roadster

Нова британска „ѕверка“: Aston Martin Vantage Roadster

Vantage Roadster пристигнува неколку години по купе верзијата. Автомобилот има преклоплив покрив, кој се спушта за само 6,7 секунди кога возилото е во мирување, или 6,8 секунди додека се вози, со брзина која не надминува 50 km/h. Според производителот, тоа го прави автомобил со најбрзо склоплив автоматски платнен покрив во автомобилската индустрија

Aston Martin Vantage Roadster –седум секунди до небото!

Aston Martin Vantage Roadster –седум секунди до небото!

Потсетуваме Aston Martin нвиот Vantage Coupe го претстави уште во ноември 2017година а од мај 2018-та се произведува во Гајдон, Велика Британија, а неговата Roadster верзија на купувачите ќе им биде понудена веќе од летото тековната 2020… Како потврда на наведеното во поднасловот, Aston Martin деновиве објави сет на официјални фотографии на дефинитивниот

Нов ѕвер од Британија: Ова е новиот Aston Martin Vantage Roadster

Нов ѕвер од Британија: Ова е новиот Aston Martin Vantage Roadster

Новиот Aston Martin со отворен покрив ќе блесне во полн сјај во март на Саемот за автомобили во Женева. Vantage Roadster конечно пристигнува, неколку години после купе верзијата. Автомобилот има склопив платнен покрив кој се спушта за само 6,7 секунди кога возилото мирува, или за 6,8 секунди при возење при што брзината не смее да надмине 50 километри

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Две години по претставувањето на новата генерација на моделот Vantage, во Гајдон ја претставија и неговата кабриолет верзија Во семејството на автомобили на Aston Martin Vantage од летово ќе се приклучи и Roadster варијантата. Како потврда на сето тоа, Aston Martin денеска објави и сет официјални фотографии од дефинитивниот сериски модел. Суштинската

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Две години по претставувањето на новата генерација на моделот Vantage, во Гајдон ја претставија и неговата кабриолет верзија Во семејството на автомобили на Aston Martin од летово ќе се приклучи и Roadster варијантата. Како потврда на сето тоа, Aston Martin денеска објави и сет официјални фотографии од дефинитивниот сериски модел. Суштинската разлика