притисни ентер »

Јувентус останува без важен напаѓач еден месец
Јувентус останува без важен напаѓач еден месец

Јувентус останува без важен напаѓач еден месец

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри. Така, Манџукиќ може да го пропушти првиот

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри. Така, Манџукиќ може да го пропушти првиот

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Торино, 12 јануари 2019 (МИА) – Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри. Така, Манџукиќ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри. Така, Манџукиќ може да го пропушти првиот

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“. Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот. Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри. Така, Манџукиќ може да го пропушти првиот

Алегри ја потврди повредата на големата ѕвезда во тимот

Алегри ја потврди повредата на големата ѕвезда во тимот

Хрватскиот репрезентативец Марио Манџукиќ, ќе биде две недели надвор од мечевите на неговиот клуб Јувентус, откако заработи повреда. Пред мечот ос 1/16 финалниот меч од Купот на Италија против Болоња, тренерот на „Бјанконерите“ не сакаше да крие и јавно соопшти дека Марио нема да биде во можност да настапи. „ Повредата на Манџукиќ? Ќе ви кажам во негов

Марио Манџукиќ се повреди на тренинг

Марио Манџукиќ се повреди на тренинг

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ се здоби со повреда на денешниот тренинг на Јувентус. Станува збор за мускулна повреда на левата нога и тој најверојатно ќе ги пропушти следните два натпревари на својот тим. Во сабота „старата дама“ и гостува на Болоња во двобојот од осминафиналето во Купот на Италија, а потоа патува во Саудиска Арабија за мечот од

„Старата дама“ ослабена за Супер купот со Милан, се повреди Манџукиќ

„Старата дама“ ослабена за Супер купот со Милан, се повреди Манџукиќ

Пех за голгетерот на Јувентус, Марио Манџукиќ пред Супер куп – дуелот против Милан кој ќе се одигра на 16 овој месец во Саудиска Арабија. Според информациите од Торино, Хрватот го повредил мускулот на утринскиот тренинг, поради што ќе мора да биде надвор од теренот неколку дена. Тежината на повредата дополнително ќе се одреди, неизвесно е дали Манџукиќ