притисни ентер »

Мекларен му го зедоа генералниот директор на Порше
Мекларен му го зедоа генералниот директор на Порше

Мекларен му го зедоа генералниот директор на Порше

Германецот Андреас Зајдл е новиот генерален директор на Формула 1 тимот, Мекларен. Извршниот директор на Мекларен, Зек Браун, рекол дека Зајдл на екипата ќе и се приклучи во текот на годината. Зајдл е поранешен директор на Порше во трките во Светскиот шампионат во издржливост. Тој има искуство во Формула 1, бидејќи во периодот од 2000 до 2009 година

Мекларен прави ремонт: Пристигнува директор од Порше

Мекларен прави ремонт: Пристигнува директор од Порше

Германецот Андреас Зајдл е поставен за нов генерален директор на Мекларен во Формула 1, откако го напушти Порше. Не е познато кога Зајдл ќе почне да работи во Мекларен бидејќи управата на тимот ќе мора да се договорат и со колегите од Порше. „Зајдл е многу способен лидер на тимот со голем успех на патеката. Тоа е уште еден важен чекор во нашиот план