притисни ентер »

ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен
ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен

ЗАТОА ФАЛАНГАТА Е БРОЈ ЕДЕН: Македонците направија атмосфера во фан-зоната во Минхен

Македонските фанови полека се собираат околу „Олимпијахале“ во Минхен и се главните виновници за добрата атмосфера во пресрет на првиот меч на нашата репрезентација против Јапонија. Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонските фанови кои ќе ја бодрат ракометната репрезентација на СП во Минхен, полека се собираат во „Олимпијахале“ во пресрет на

Пристигна претходницата на македонската „Фаланга“!

Пристигна претходницата на македонската „Фаланга“!

Македонија и Јапонија по два часа ќе го одиграат првиот натпревар од 26 Светско првенство во Минхен. Оркестарот зад затворени врати веќе пола час го вежба настапот, пиљарата на Лидл веќе е наредена во фан зоната во салата, се подготвуваат и скарите за прославените германски колбаси, пивото се лади во поддтрибинскиот простор и единствено што недостасува

КАКО НА ПАНАЃУР: Од пиво до домати во фан-зоната

КАКО НА ПАНАЃУР: Од пиво до домати во фан-зоната

Фан-зоната во „Олимпија хале“ е внатре, а во ќе најдете се што ќе ви падне на ум, па дури и зеленчук и овошје... Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонските фанови засега немаат своја официјална фан-зона во Минхен. Според најавите за првите два меча, салата „Олимпија хале" поточно делот наменет за навивачи останува како единствено собиралиште

Олимпија Хале подготвена – се очекува инвазија на „Фалангата“

Олимпија Хале подготвена – се очекува инвазија на „Фалангата“

Спортклуб од Минхен, Симеончо Стоиков Македонската ракометна селекција за неполни четири часа ја очекува првиот дуле од групата Б во Минхен на Мундијалот кој што се одржува во Германија и Данска. „Црвено-жолтите“ за противник во воведното коло ја имаат селекцијата на Јапонија, меч во кој Македонија на хартија влегува во фаворит. Салата „Олимпија Хале“

„Олимпија хале“ е подготвена за ракометното лудило

„Олимпија хале“ е подготвена за ракометното лудило

Салата „Олимпија хале“ е подготвенa за големиот спектакл... Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Почнува вистинското ракометно лудило. Минхен еден од градовите домаќини на Светското првенство е подготвен за групата Б во која игра македонската репрезентација. Снегот не дозволува надвор да се почувствува еурфорија, но веќе кога влеговме во сала, приказната