притисни ентер »

План за исхрана: Ден 25 - за појадок овесна каша со семки, за вечера мисиркино на кинески начин
План за исхрана: Ден 25 - за појадок овесна каша со семки, за вечера мисиркино на кинески начин

План за исхрана: Ден 25 - за појадок овесна каша со семки, за вечера мисиркино на кинески начин

50 g овес во зрно го вариме 10 минути додека да омекне добро. Откако ќе се свари додаваме 2 супени лажици мелено ленено семе, 2 лажици ленено масло, 15 g семки од тиква, сусам и сончоглед и сето ова добро го промешуваме со 1 канче кисело млеко Balans+. 1 голема шолја кафе Mесото се сече на големи коцки и се пече од сите страни, додадете сол, зачини