притисни ентер »

Бразилец постигна гол со кој потсети на легендарниот на Карлос со Тенерифе 🎥
Бразилец постигна гол со кој потсети на легендарниот на Карлос со Тенерифе 🎥

Бразилец постигна гол со кој потсети на легендарниот на Карлос со Тенерифе 🎥

Бразилецот Џексон постигна гол кој потсетува на легендарниот погодок на Роберто Карлос за Реал Мадрид против Тенерифе. Голот на 28-годишниот фудбалер веројатно ќе биде во конкуренција за наградата „Ференц Пушкаш“ која ФИФА ја доделува за најдобриот гол во сезоната. ГОЛОТ НА ЏЕКСОН Roberto Carlos está orgulhoso de você, Jackson, meu querido! Que golaço

Неверојатно: Постигна гол во стилот на Роберто Карлос од невозможна позиција

Неверојатно: Постигна гол во стилот на Роберто Карлос од невозможна позиција

Бразилскиот напаѓач Џексон постигна гол кој потсетува на легендарниот Роберто Карлос во дресот на Реал Мадрид против Тенерифе. Овој погодок на 28-годишниот фудбалер ќе влезе во конкуренција за наградата „Ференц Пушкаш“, која се доделува од ФИФА за најдобар гол во сезоната. Roberto Carlos está orgulhoso de você, Jackson, meu querido! Que golaço do Sampaio

Бразилец ја преслика мајсторијата на Роберто Карлос од „мртов агол“

Бразилец ја преслика мајсторијата на Роберто Карлос од „мртов агол“

Џексон да Силва постигна неверојатен погодок во бразилска Серија Б, поради што е човекот за кого се зборува во изминатите 24 часа. Неговиот клуб Сампао Кореа ја дочека екипата на Бруска. Домашниот фудбалер постигна невозможен гол од „мртов агол“ во 45. минута од мечот. Моментот потсети на Роберто Карлос и неговата феноменална завршница против Тенерифе

Се е исто, само страната е различна – Реинкарнација во Бразил на митскиот гол на Роберто Карлос

Се е исто, само страната е различна – Реинкарнација во Бразил на митскиот гол на Роберто Карлос

Бразилецот Жаксон од Сампајо Кореа постигна гол близнак на познатиот погодок на неговиот славен сонародник од мртов агол Во Втората лига на Бразил е постигнат феноменален гол кој е реинкарнација на митскиот погодок на Роберто Карлос од мртов агол, еден од највпечатлчивите во историјата на фудбалот. Стрелец е сонародникот на Карлос, Жаксон, кој игра