притисни ентер »

Црногорците одлични против „триколорите“, но сепак поразени
Црногорците одлични против „триколорите“, но сепак поразени

Црногорците одлични против „триколорите“, но сепак поразени

Во рамки на подготовките за Светското кошаркарко првенство што за две недели започнува во Кина, селекциите на Црна Гора и на Франција ги одмерија силите во Лион. Французите излегоа како победници, со резултат 80-72 иако Црногорците водеа во поголемиот дел од мечот. На почетокот на последната четвртина, резултатот на семафорот беше 59-51 за Црна Гора