притисни ентер »

Талески го растури Охрид, Вардар броеше до 38
Талески го растури Охрид, Вардар броеше до 38

Талески го растури Охрид, Вардар броеше до 38

Вардар без многу проблеми се пласираше во финалето од својата група во Купот на Македонија, откако „црвено-црните“ попладнево триумфираа над Охрид со убедливи 38-30. Ефикасниот напад беше заштитен знак на бранителот на трофејот на овој натпревар, па „вардарци“ со едната нога веќе се на фајналфор турнирот ако се знае дека ривал во финалето од групата

Вардар го „нокаутира“ Охрид во Купот, Талески постигна 11 гола

Вардар го „нокаутира“ Охрид во Купот, Талески постигна 11 гола

Ракометарите на Вардар триумфираа против Охрид со 38-30 во полуфиналето на четвртфиналната група и така ја продолжија борбата за одбрана на трофејот во македонскиот Куп. „Црвено-црните“ се мачеа на почетокот на првото полувреме и имаа негатива од два гола (5-7), но потоа со серија од неколку погодоци Вардар го сврте мечот во своја корист (9-8). Вардар

Талески броеше до 11, Вардар убедливо го совлада Охрид во Купот

Талески броеше до 11, Вардар убедливо го совлада Охрид во Купот

Ракометарите на Вардар одиграа според очекувањата и го совладаа Охрид со 38-30 (20-18) во полуфиналниот натпревар од четвртфиналните групи во Купот на Македонија . „Црвено-црните“ одиграа убедлив натпревар, не оставија ништо на случајност и го совладаа ривалот од крај Охридското езеро. Целосниот натпревар меѓу Вардар 1961 и Охрид: Пресметката се одигра