притисни ентер »

Четири кривични пријави за производство и продажба на наркотици
Четири кривични пријави за производство и продажба на наркотици

Четири кривични пријави за производство и продажба на наркотици

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од тетовското село Џепчиште, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од тетовското село Порој, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори” и „овозможување на употреба на наркотични дроги”.

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, Тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На

МВР Билтен

МВР Билтен

На 13.07.2019 во 18.30 на Граничен премин Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез во Република Северна Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека З. Б (36) од Велес евидира со мерка “А” (апси). МВР денеска соопшти дека лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица Aеродром за

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

Паднаа нови дилери на дрога: И пак во Тетово и Куманово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, Тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, Тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На

Четири кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Четири кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Фото: Архива СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени  кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични

МВР Билтен

МВР Билтен

На 13.07.2019 во 18.30 на Граничен премин Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез во Република Северна Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека З. Б (36) од Велес евидира со мерка “А” (апси). Скопје, 14 јули 2019 (МИА) – На 13.07.2019 во 18.30 на Граничен премин Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез

Четири кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Четири кривични пријави за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори

Фото: Архива СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(20) од село Џепчиште, тетовско, Г.Р.(24) и Б.Р.(25), двајцата од село Порој, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени  кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

Обвинителен акт против 36-годишен скопјанец, осомничен дека сторило кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ поднесе денеска јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје. – Обвинетиот 36-годишен скопјанец се товари дека неовластено во дом во кој престојувал на улица