притисни ентер »

Спонзорите ме одбиваа заради моето потекло
Спонзорите ме одбиваа заради моето потекло

Спонзорите ме одбиваа заради моето потекло

Туниската тенисерка Онс Жабер откри дека многу спонзори ја о д бивале само заради нејзиното потекло ( поточно само заради тоа што е од Тунис) и дека заради тоа е многу повеќе горда на себе што од денеска ќа биде во Топ 10 тенисерки на ВТА листата. После завршување на мастерс тенискиот турнир Индијан Велс, Жабер ќе биде во првите десет тенисери во АТП

Дебитантско финале на Индијан Велс

Дебитантско финале на Индијан Велс

Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво финале на турнир од серијата Мастерс. Басилашвили (36 на АТП листата) во полуфиналето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7-6, 6-3, додека Нори беше подобар од Бугаринот Григор Димитров со 6-2, 6-4. Басилашвили

Дебитантско финале на Индијан Велс

Дебитантско финале на Индијан Велс

Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво финале на турнир од серијата Мастерс. Басилашвили (36 на АТП листата) во полуфиналето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7-6, 6-3, додека Нори беше подобар од Бугаринот Григор Димитров со 6-2, 6-4. Басилашвили

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Николос Башилашвили и Камерон Нори ќе се боратз а титулата на мастерсот во Индијан Велс. Во полу-финалните мечеви тие ги елиминираа Тејлор Фриц, односно Григор Димитров. Басилашвили го победи Фриц со 7/6, 6/3, додека Нори славеше над Димитров убедливо со 6/2, 6/4. Реализацијата на брејк шансите го реши победникот во мечот помеѓу Басилашвили и Фриц

Им нема крај на изненадувањата на Индијан Велс

Им нема крај на изненадувањата на Индијан Велс

Неочкувано финале ќе гледаме на Индијан Велс оваа година. Во битката за трофејот се најдоа Британецот, Камерон Нори и Грузијецот, Басилашвили. Грузиецот прво го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7: 5 и 6: 3, а потоа Нори уште полесно го совлада Бугаринот Григор Димитров со 6: 2, 6: 4. И двајцата ќе го играат првото Мастерс финале. „Се подобро се

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Николос Башилашвили и Камерон Нори ќе се боратз а титулата на мастерсот во Индијан Велс. Во полу-финалните мечеви тие ги елиминираа Тејлор Фриц, односно Григор Димитров. Басилашвили го победи Фриц со 7/6, 6/3, додека Нори славеше над Димитров убедливо со 6/2, 6/4. Реализацијата на брејк шансите го реши победникот во мечот помеѓу Басилашвили и Фриц

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Басилашвили и Нори ќе се борат за трофејот во Индијан Велс

Николос Башилашвили и Камерон Нори ќе се боратз а титулата на мастерсот во Индијан Велс. Во полу-финалните мечеви тие ги елиминираа Тејлор Фриц, односно Григор Димитров. Басилашвили го победи Фриц со 7/6, 6/3, додека Нори славеше над Димитров убедливо со 6/2, 6/4. Реализацијата на брејк шансите го реши победникот во мечот помеѓу Басилашвили и Фриц

Дебитантско финале на Индијан Велс

Дебитантско финале на Индијан Велс

Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво финале на турнир од серијата Мастерс. Басилашвили (36 на АТП листата) во полуфиналето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7-6, 6-3, додека Нори беше подобар од Бугаринот Григор Димитров со 6-2, 6-4. Басилашвили

Чудата продолжуваат: Ептен чудна двојка во финалето на Индијан Велс!

Чудата продолжуваат: Ептен чудна двојка во финалето на Индијан Велс!

Во отсуство на Новак Ѓоковиќ, но и низа друго тенисери кои се во групата најдобри во светот, но и по чудната елиминација на фаворитите во претходните рунди, финалето на мастерсто во Индијан Велс ќе донесе пресметка помеѓу играчи на кои ретко кој на почетокот им даваше шанси за нешто такво. За трофејот на турнирот во САД ќе се сретнат Британецот Камерон

Дебитантско финале на Индијан Велс

Дебитантско финале на Индијан Велс

Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво финале на турнир од серијата Мастерс. Басилашвили (36 на АТП листата) во полуфиналето го совлада Американецот Тејлор Фриц со 7-6, 6-3, додека Нори беше подобар од Бугаринот Григор Димитров со 6-2, 6-4. Басилашвили