притисни ентер »

Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш
Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш

Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш

Жена тешко повредена во сообраќајка во Радовиш Жена се здобила со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на бул.„Александар Македонски“ во Радовиш. Во несреќата учествувале автомобил „опел астра“, со радовишки регистарски ознаки, управуван од М.К.(46) од Радовиш и „фолксваген поло“, со швајцарски регистарски ознаки,

Тешко повредена девојка на возраст од 29 години во сообраќајка кај Радовиш

Тешко повредена девојка на возраст од 29 години во сообраќајка кај Радовиш

На 03.05.2021 во 12.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“ во Радовиш се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра“, со радовишки регистарски ознаки, управувано од М.К.(46) од Радовиш и патничко возило „фолксваген поло“, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од М.К.(29)

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Paдoвиш: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, eднo лицe тeшko пoвpeдeнo..

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo Paдoвиш: Ce cyдpиja двa aвтoмoбили, eднo лицe тeшko пoвpeдeнo..

На 03.05.2021 во 12.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на бул. „Александар Македонски” во Радовиш се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел астра”, со радовишки регистарски ознаки, управувано од М.К.(46) од Радовиш и патничко возило „фолксваген поло”, со швајцарски регистарски ознаки, управувано од М.К.(29)