притисни ентер »

Трагедија во Словенија: Девојче сакало да направи селфи пред воз

Трагедија во Словенија: Девојче сакало да направи селфи пред воз

Едната загинала, а другата успеала да отскокне, но поради шокот завршила во болница, пренесуваат медиумите. Несреќната 14-годишна малолетничка која починала вчера и нејзината врсничка правеле селфи меѓу шините долж железничка платформа пред возот што доаѓал од правецот на Љубљана со голема брзина. Возачот на локомотивата предупредувал на претстојната

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

Во Словенија девојче загина правејќи селфи на пруга

Девојка загинала откако ја прегазил воз во Марибор, Словенија додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата. Несреќата се случила вчера на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот сигнализирал, затоа што не можел брзо да закочи, но било предоцна, пренесува порталот 24УР. Едната девојка починала на самото место, а другата

КОБНО СЕЛФИ НА ШИНИТЕ: Словенечки тинејџерки касно го виделе возот, тоа било фатално за едната

КОБНО СЕЛФИ НА ШИНИТЕ: Словенечки тинејџерки касно го виделе возот, тоа било фатално за едната

Една малолетничка починала откако ја прегазил воз во Марибор додека се фотографирала со нејзина другарка на пругата. Несреќата се случила во вторникот во 15 часот и 10 минути на станицата Тезно, а пред да се случи несреќата, кондуктерот сигнализирал, бидејќи не можел брзо да закочи, но било предоцна, пренесува порталот 24УР. Едната девојка починала

Трагедија во Словенија: Девојче правело селфи меѓу пруги, воз ја усмртил

Трагедија во Словенија: Девојче правело селфи меѓу пруги, воз ја усмртил

Кобна несреќа во Марибор, Словенија, се случи кога две малолетнички правеле „селфи“меѓу две пруги, додека доаѓал воз. Едната била усмртен на лице место, а другата успеала да отскокне, но поради шокот завршила во болница, пренесуваат медиумите. Девојчето (14), кое почина во вторникот, и нејзините врсници се фотографирале помеѓу шините долж железничката

Трагедија во Словенија: Тинејџерка загина правејќи „селфи“ пред воз во движење

Трагедија во Словенија: Тинејџерка загина правејќи „селфи“ пред воз во движење

Несреќата со смртен исход во Словенија се случила во вторникот кога две малолетнички пред возот кој доаѓал, меѓу двата колосеци правеле „селфи“ фотографија. Едно од девојчињата за жал настрадало, додека нејзината другарка успеала да скокне, но поради шок завршила во болница. Несреќната 14-годишна малолетничка заедно со својата другарка се обидела да

ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА: Тинејџерка загина правејќи  „селфи“ меѓу два колосеци

ТРАГЕДИЈА ВО СЛОВЕНИЈА: Тинејџерка загина правејќи „селфи“ меѓу два колосеци

Несреќата со смртен исход во Словенија се случила во вторникот кога две малолетнички пред возот кој доаѓал, меѓу двата колосеци правеле „селфи“ фотографија. Едно од девојчињата за жал настрадало, додека нејзината другарка успеала да скокне, но поради шок завршила во болница. Несреќната 14-годишна малолетничка заедно со својата другарка се обидела да

Тинејџерка загина правејќи „селфи“ меѓу два колосеци

Тинејџерка загина правејќи „селфи“ меѓу два колосеци

Несреќата со смртен исход во Словенија се случила во вторникот кога две малолетнички пред возот кој доаѓал, меѓу двата колосеци правеле „селфи“ фотографија. Едно од девојчињата за жал настрадало, додека нејзината другарка успеала да скокне, но поради шок завршила во болница. Несреќната 14-годишна малолетничка заедно со својата другарка се обидела да

Воз прегази малолетничка што се фотографирала на шините

Воз прегази малолетничка што се фотографирала на шините

Една малолетничка загина кога ја прегази воз во Марибор додека со другарка ѝ се фотографирале на шините. Несреќата се случила во вторникот во 15.10 часот. Возот не можел да закочи толку брзо иако кондуктерот се обидувал да им сигнализира на девојките да се тргнат од шините. Едната девојка починала на местото, а другата во многу тешка психичка состојба

Од селфи до тpaгедија: Едно девојче зaгинa, а едно заврши во болница откако ги удpил воз додека се сликале

Од селфи до тpaгедија: Едно девојче зaгинa, а едно заврши во болница откако ги удpил воз додека се сликале

Кобната несреќа во Марибор, Словенија, се случила кога две малолетнички направиле „селфи“ пред воз меѓу две шини. Едниоатабил смртно повредена, а другата успеала да отскокне, но поради шокот завршил во болница, пренесуваат медиумите. Девојчето (14), кое почина во вторникот, и нејзината врсничка се фотографирале помеѓу шините долж железничката платформа