притисни ентер »

Трамп го објави писмото од Ким: Многу убава порака

Трамп го објави писмото од Ким: Многу убава порака

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на Твитер го објави писмото што му го испрати севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Во писмото Ким наведува дека верува дека нивните напори да ги подобрат односите меѓу двете земји ќе вроди со плод. Трамп за писмото рече дека е многу убава порака оценувајќи дека е постигнат голем напредок. Во писмото, Ким оценува

Трамп го објави писмото од Ким: Многу убава порака

Трамп го објави писмото од Ким: Многу убава порака

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на Твитер го објави писмото што му го испрати севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Во писмото Ким наведува дека верува дека нивните напори да ги подобрат односите меѓу двете земји ќе вроди со плод. Трамп за писмото рече дека е многу убава порака оценувајќи дека е постигнат голем напредок. A very nice note from

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок. Потегот на Ким доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Северна Кореја, која во американските медиуми беше оценета како разочарувачка

Ким Џонг Ун со писмо до Трамп за подобрување на односите меѓу двете земји

Ким Џонг Ун со писмо до Трамп за подобрување на односите меѓу двете земји

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека добил писмо од лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун во која тој изразува уверување оти нивните напори за подобрување на односите ќе успеат. Трамп писмото со превод на англиски јазик го објави на Твитер. "Цврсто верувам дека силната волја, искрените напори и единствен пристап од моја и ваша

Трамп :Ким ми прати многу убаво писмо

Трамп :Ким ми прати многу убаво писмо

Во писмото Ким напишал дека сака да вродат со плод нивните напори за подобрување на односите меѓу двете земји. Трамп го оценува писмото, пратено на 6 јули ,  како многу убава порака . Тој смета дека веќе е постигнат голем напредок во односите меѓу двете земји. Ким напишал дека состанокот на двајцата претседатели во Сингапур е ,,почеток на значајно

Доналд Трамп: Добив убаво писмо од Ким

Доналд Трамп: Добив убаво писмо од Ким

Американскиот претседател на Твитер го објави писмото што го добил од лидерот на Северна Кореја , Ким Џонг Ун. Во писмото Ким напишал дека сака да вродат со плод нивните напори за подобрување на односите меѓу двете земји. Трамп го оценува писмото, пратено на 6 јули ,  како многу убава порака . Тој смета дека веќе е постигнат голем напредок во односите

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок. Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок. Потегот на Ким доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Северна Кореја,

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок. Потегот на Ким доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Северна Кореја, која во американските медиуми беше оценета како разочарувачка

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Трамп гледа напредок во преговорите со Северна Кореја

Лондон, 12 јули 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека добил писмо од севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, за кое рече дека е многу добра порака и дека двете земји постигнуваат значителен напредок. Потегот на Ким доаѓа по посетата на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Северна Кореја, која во американските