притисни ентер »

Подароци за денот на вљубените: Тие ќе станат есенција на вашата љубовна приказна!
Подароци за денот на вљубените: Тие ќе станат есенција на вашата љубовна приказна!

Подароци за денот на вљубените: Тие ќе станат есенција на вашата љубовна приказна!

Добро е познато и општо прифатено дека повеќето девојки уживаат во внимание, подароци и други знаци на искажување на љубов, но помалку е познато дека мажите честопати сакаат да бидат оние на кои им се приредува изненадување и им се посветува знак на внимание . Зошто да не направите нешто неконвенционално за овој Ден на вљубените и да го развеселите

Мирис на француски заводник! Rochas L’Homme Rochas

Мирис на француски заводник! Rochas L’Homme Rochas

Rochas го лансира новиот машки парфем L’Homme Rochas, најавен како мирис на француски заводник, романтичен и сензуален . Концептот и кампањата на новото мирисно издание се врти околу градот Париз, инспириран од историјата на овој бренд. L’Homme Rochas „Овој мирис ја црпи својата сила и енергија од историјата и корените на брендот, нагласувајќи ја визијата

Најдобри нови парфеми што ни ги носи првата половина на 2020 година!

Најдобри нови парфеми што ни ги носи првата половина на 2020 година!

Светот на убавината на почетокот на годинава нè враќа назад кон едноставноста, но во исто време носи огромен број на бјути иновации што ќе го подобрат вашиот козметички несесер и секојдневната рутина за убавина. Покрај производи за нега, со кои го започнуваме и завршуваме секој ден и неколку производи за шминка и трендови кои носат освежување и ја

Најубавиот маж на светот спред златниот рез, рекламира нов парфем на Диор

Најубавиот маж на светот спред златниот рез, рекламира нов парфем на Диор

Диор подготви нов парфем за мажи, а Роберт Патинсон доби можност да го претстави пред светот ... Популарниот актер веќе неколку години работи како амбасадор на брендот Dior, а овој пат беше задолжен да го промовира повторното лансирање на мирисите на Dior Homme Men. Новиот парфем содржи добро позната мирисна арома, овој пат надополнета со дрвени мириси