притисни ентер »

Манекенки во фустани од чоколадо – задоволство „на квадрат“
Манекенки во фустани од чоколадо – задоволство „на квадрат“

Манекенки во фустани од чоколадо – задоволство „на квадрат“

Share Tweet Share Share Email Comments Манекенки облечени во фустани изработени од чоколадо продефилираа на модна писта во Брисел, во рамки на модната ревија на која се собраа модни дизајнери и креатори на чоколади. Една од 14-те креации на годинешниот Саем на чоколади беше шарен комбинезон со ливчиња чоколадо што се испакнати од ткаенината, пренесе

НА САЕМОТ ВО БРИСЕЛ: Манекенки облечени во фустани од чоколадо

НА САЕМОТ ВО БРИСЕЛ: Манекенки облечени во фустани од чоколадо

Моделите облечени во чоколадни фустани се појавија денес на пистата во Брисел на модната ревија на која се собраа модни дизајнери и креатори на чоколади. Една од 14-те креации на годинешниот Саем на чоколади беше шарен комбинезон со ливчиња чоколадо што се испакнати од ткаенината, пренесе Ројтерс. „Тоа е мешавина од висока мода и белгиско чоколадо“,

Манекенки облечени во фустани од чоколадо на саемот во Брисел

Манекенки облечени во фустани од чоколадо на саемот во Брисел

Една од 14-те креации на годинешниот Саем на чоколади беше шарен комбинезон со ливчиња чоколадо што се испакнати од ткаенината, пренесе Ројтерс. „Тоа е мешавина од висока мода и белгиско чоколадо“, рече дизајнерката на моделите „Сикстин“, Ана де Молина, додавајќи дека поминала пет месеци работејќи на дизајнот кој вклучува илјадници парчиња чоколадо