притисни ентер »

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!
Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

По едно неубедливо издание, враќање нема назад. Ракометарите на Вардар мора да гледаат напред, а од поразот од Монпеље да извлечат добра поука за следните предизвици во Лигата на шампионите. Она што посебно боли е прекрасната атмосфера, сите посакуваа истата да биде наградена со нова победа, но Монпеље одигра фантастичен меч, добро го скенирал Вардар

Џабе и супер атмосферата, кога вардарци не полетаа кон нова победа

Џабе и супер атмосферата, кога вардарци не полетаа кон нова победа

Вардарова песна ечеше во СЦ „Јане Сандански“, навивачите дадоа сѐ од себе, ама ракометарите на македонскиот првак тотално потфрлија за прв пораз сезонава во Лигата на шампионите од француски Монпелје со 25-31. Вардар го одигра најлошиот меч досега во сезонава, грешките и лесните голови за противникот беа безбројни, па не помогна и френетичната атмосфера

Диало: Да извлечеме поука од овој пораз и да се подобриме!

Диало: Да извлечеме поука од овој пораз и да се подобриме!

Вардаровиот ракометар Бакари Диало после поразот на црвено-црните од Монпелје со 25-31 посочи дека ќе треба да се извлечат поуки од овој пораз и Вардар да се подобри за следните предизвици, откако прелесно македонскиот ракометен првак го загуби мечот во четвртото коло во Лигата на шампионите. Диало призна дека Вардар од почеток не влегол во мечот како

Диало: Сезоната е долга, мора да се кренеме од овој пораз

Диало: Сезоната е долга, мора да се кренеме од овој пораз

Во име на играчите на Вардар 1961 по поразот од Монпелје (25-31) говореше Бакари Диало. По средбата во Скопје која заврши во полза на францускиот тим, Диало ја пофали публиката и се заблагодари за поддршката, но истакна дека жали за резултатот. „Не почнавме добро. Монпелје беше подобриот тим. Сега, ние ќе мора да се поправиме. Монпелје претходно го

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

Диало: Мора да извлечеме поука, сезоната е долга!

По едно неубедливо издание, враќање нема назад. Ракометарите на Вардар мора да гледаат напред, а од поразот од Монпеље да извлечат добра поука за следните предизвици во Лигата на шампионите. Она што посебно боли е прекрасната атмосфера, сите посакуваа истата да биде наградена со нова победа, но Монпеље одигра фантастичен меч, добро го скенирал Вардар