притисни ентер »

Мајката на Данка вели: Само сакаме таа да се појави и да се заврши ова што е можно поскоро
Мајката на Данка вели: Само сакаме таа да се појави и да се заврши ова што е можно поскоро

Мајката на Данка вели: Само сакаме таа да се појави и да се заврши ова што е можно поскоро

Потрагата по девојчето Данка Илиќ, кое исчезна пред точно осум часа во Бањско Поле, недалеку од Бор, продолжува. Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче, првпат од моментот на исчезнувањето на Данка, проговори за српски Курир, а во шокантната исповед си ја отвори душата како минува денови без да ја гушка ќерка си. „Не знам како го поднесуваме сето

За првпат се огласи мајката на исчезнатата Данка: „Ме болат сите шпекулации“

За првпат се огласи мајката на исчезнатата Данка: „Ме болат сите шпекулации“

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна пред точно седум дена во Бањско поле во Бор, сè уште трае. Полицијата постојано ја чешла секоја педа од местото каде што последен пат е видено девојчето, а еден сегмент од истрагата е фокусиран на видеото снимено од српски државјанин во Виена, на кое детето наводно исчезнало. Ивана Илиќ, мајката

СЕМЕЈСТВОТО НА ДАНКА СЕ ЛУТИ ЗА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Mајката вети дека ќе одговорат на сите навреди

СЕМЕЈСТВОТО НА ДАНКА СЕ ЛУТИ ЗА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Mајката вети дека ќе одговорат на сите навреди

Добивај вести на Viber Сè што слушам, слушам на телевизија, вели дедото на исчезнатата Данка Илиќ од српскиот град Бор, по која се трага од вторникот. Тој објаснува дека се загрижени и нетрпеливи да дознаат нешто за исчезнатото дете. „Информациите се површни бидејќи оперативната работа на полицијата е во тек“, вели за Нова.рс дедото на девојчето, Милан

Се огласи мајката на Данка: „Ме болат сите обвинувања“

Се огласи мајката на Данка: „Ме болат сите обвинувања“

Мајката на исчезнатото девојче од Бор, изјавила дека таа и нејзиниот сопруг се заедно и дека секојдневно се борат нивното дете што побрзо да се врати дома, но и дека со денови за неа слуша многу глупости. „Се држиме колку што можеме, само за што побрзо да се најде Данка, чекаме сето ова да заврши, се надеваме на најдобро, а потоа јас и мојот сопруг

Мајката на Данка: Ме болат обвинувањата и шпекулациите

Мајката на Данка: Ме болат обвинувањата и шпекулациите

Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче Данка Илиќ, првпат открива дека го погледнала видеото снимено во Виена, одговара на обвинувањата дека гуглала граничен премин за Романија и тврди дека е повредена од медиумските шпекулации дека таа стои зад сѐ, објави медиумот Нова.рс. Ивана наведува дека таа и нејзиниот сопруг се заедно, дека секојдневно

МЕ БОЛИ ШТО МЕ ОБВИНУВААТ, НО НЕ СМЕАМ ДА КОМЕНТИРАМ Се огласи мајката на исчезнатата Данка

МЕ БОЛИ ШТО МЕ ОБВИНУВААТ, НО НЕ СМЕАМ ДА КОМЕНТИРАМ Се огласи мајката на исчезнатата Данка

Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче Данка Илиќ, првпат открива дека го погледнала видеото снимено во Виена, одговара на обвинувањата дека гуглала граничен премин за Романија и тврди дека е повредена од медиумските шпекулации дека таа стои зад сѐ, објави медиумот Нова.рс . Ивана наведува дека таа и нејзиниот сопруг се заедно, дека секојдневно

Мајката на исчезнатата Данка: „Се надевам дека ...

Мајката на исчезнатата Данка: „Се надевам дека ...

Во изминатите седум дена регионот го обиколува веста за исчезнувањето на 2-годишната Данка Илиќ од Банско Поле кај Бор. Малото девојче исчезна од семејниот имот кога мајката отишла да му даде вода на поголемиот син. Оттогаш наваму се води опсежна истрага од многу луѓе кои трагаат по Данка со најсовремената техничка опрема. Во меѓувреме во јавноста

Се огласи мајката на Данка Илиќ: Ме болат обвинувањата и шпекулациите

Се огласи мајката на Данка Илиќ: Ме болат обвинувањата и шпекулациите

Ивана Илиќ, мајката на исчезнатото девојче Данка Илиќ, првпат открива дека го погледнала видеото снимено во Виена, одговара на обвинувањата дека гуглала граничен премин за Романија и тврди дека е повредена од медиумските шпекулации дека таа стои зад сѐ, објави медиумот Нова.рс. Ивана наведува дека таа и нејзиниот сопруг се заедно, дека секојдневно

Секоја чест за полиција, ќе одговориме на сите глупости кога се ќе заврши, изјави мајката на Данка Илиќ

Секоја чест за полиција, ќе одговориме на сите глупости кога се ќе заврши, изјави мајката на Данка Илиќ

Додека српската јавност ги чека информациите од австриската полиција, а српската полицијата ги демантира тврдењата на поедини медиуми дека мајката на исчезнатата Данка Илиќ ги гуглала граничните премини на Србија со Романија, се огласи самата мајка Ивана Илиќ која порача деке и е многу тешко, дека чека Данка да се врати жива и дека со сопругот ќе одговори

Ме болат сите овие шпекулации, обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ за првпат по исчезнувањето на нејзината ќерка

Ме болат сите овие шпекулации, обвинувајќи ме мене и мојот сопруг: мајката на Данка Илиќ за првпат по исчезнувањето на нејзината ќерка

Потрагата по двегодишното девојче Данка Илиќ, кое исчезна пред точно седум дена во Бањско поле во Бор, се уште трае. Полицијата постојано ја чешла секоја педа од местото каде што последен пат е видено девојчето, а еден сегмент од истрагата е фокусиран на видеото снимено од српски државјанин во Виена, на кое детето наводно исчезнало. Ивана Илиќ, мајката