притисни ентер »

Печурките се супер храна а ова се шест причини зошто треба да ги јадете
Печурките се супер храна а ова се шест причини зошто треба да ги јадете

Печурките се супер храна а ова се шест причини зошто треба да ги јадете

Покрај тоа што нудат разновидност на чинија, печурките се храна богата со хранливи состојки, која ќе ве држи сити долго време, ќе го зајакнува здравјето на цревата и ќе ве снабдува со витамин Д Диететичарката Џема О’Хенлон смета дека печурките треба да се нарекуваат суперхрана бидејќи тие нудат неколку хранливи состојки, го задоволуваат гладот, го