притисни ентер »

Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!!
Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!!

Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!!

Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!! Дел од новогодишното украсување на градот. 1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!! Фејсбук статус на Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов Дел од новогодишното украсување на градот.1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!!#Скопје#ЧекорПоЧекор Posted by Петре Шилегов

Скопје светна во новогодишен сјај

Скопје светна во новогодишен сјај

Градоначалникот на Град Скопје, на својот фејсбук профил објави неколку фотографии од новогодишното украсување на метрополата. Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот. Прочитајте и... Во Собранието битката

Скопје во Новогодишно руво/фото

Скопје во Новогодишно руво/фото

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од украсувањето на главниот град, кое светна од вечерва во пол сјај. Дел од новогодишното украсување на градот. 1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!!, напиша Шилегов на својот профил.

Скопје блесна во Новогодишно руво

Скопје блесна во Новогодишно руво

ИЗВОР Скопје24 | декември 1, 2019 Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од украсувањето на главниот град. Дел од новогодишното украсување на градот.1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!!#Скопје#ЧекорПоЧекор Gepostet von Петре Шилегов am Sonntag, 1. Dezember 2019 Се надеваме дека наскоро

ЅИРНЕТЕ КАКО Е УКРАСЕНО: Новогодишната еуфорија го зафати Скопје

ЅИРНЕТЕ КАКО Е УКРАСЕНО: Новогодишната еуфорија го зафати Скопје

Празниците може да започнат! Вака стои во објавата на Град Скопје напишана под фотографиите кои на социјалните мрежи ги објавија од таму. Имено, р екордна сума ќе се издвои и годинава во метрополата за Новогодишен сјај за пречекот на 2020 година. Град Скопје ќе даде 285 илјади евра а улиците новогодишните светилки ќе ги светне фирмата Линк Медиа Плус

Скопје накитено- Празниците може да започнат

Скопје накитено- Празниците може да започнат

Град Скопје на својот официјален фејсбук профил објави неколку фотографии од новогодишното украсување на метрополата кое викендов завршило на повеќе скопски булевари и сообраќајници.