притисни ентер »

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!
Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус околу трансферот на репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ. Барса на „Старата дама“ за Пјаниќ ќе и плати 60 милиони евра плус 5 милиони за бонуси. Фудбалерот од средниот ред договорот со новиот клуб ќе го потпише со важност до крајот на 2024 година, а откупната клаузула

Барселона ја потврди продажбата на Артур Мело

Барселона ја потврди продажбата на Артур Мело

Неговиот сегашен клуб Барселона го потврди трансферот. Италијанците ќе платат 72 милиони евра плус 10 милиони бонуси. Артур ќе остане во Каталонија до крајот на оваа сезона по што ќе замине во Торино. Тој им го објави ова на своите соиграчи на денешниот тренинг. 23-годишниот Бразилец пристигна во Барселона во 2018 година од „Греми“ и досега има одиграно

Аналитичарите сметаат дека Барселона добива повеќе со трампата Артур-Пјаниќ

Аналитичарите сметаат дека Барселона добива повеќе со трампата Артур-Пјаниќ

Каталонците имаат и финансиска заработка и добија играч кој дава повеќе голови, Јуве добива млад играч кој ќе треба да се докаже. Барселона и Јувентис денеска ја комплетираа размената на плејмејкерите Артур Мело и Миралем Пјаниќ. Времето ќе покаже кој од овие два гиганти ќе има поголема полза од трампата, но првичните анализи се дека подобро минале

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус околу трансферот на репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ. Барса на „Старата дама“ за Пјаниќ ќе и плати 60 милиони евра плус 5 милиони за бонуси. Фудбалерот од средниот ред договорот со новиот клуб ќе го потпише со важност до крајот на 2024 година, а откупната клаузула

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Бразилскиот фудбалер од средниот ред, Артур Мело од идната сезона ќе настапува во Торино, за Јувентус. Неговиот актуелен клуб Барселона го потврди трансферот на Артур вреден 82 милиони евра. Италијанците за него ќе платат 72 милиони евра, а останатите 10 милиони евра ќе бидат исплатени во варијабили. Артур на „Ноу Камп“ ќе остане до крајот на сезонава

Пјаниќ потпиша за Барселона, во договорот има откупна клаузула која никој нема ни да помисли да ја активира

Пјаниќ потпиша за Барселона, во договорот има откупна клаузула која никој нема ни да помисли да ја активира

Брзо откако го најави заминувањето на Артур, Барселона соопшти дека Мирален Пјаниќ потпишал договор со нив и ги објави деталите за трансферот. Брзо откако го најави заминувањето на Артур, Барселона соопшти дека Мирален Пјаниќ потпишал договор со нив и ги објави деталите за трансферот. Барселона го потврди ангажманот на Миралем Пјаниќ, она што паѓа

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино

Главна вест денес е официјализирањето на размената помеѓу Барселона и Јувентус. Во Торино заврши Артур, а во Барселона Пјаниќ. Оваа размена сликовито ја опиша познатиот веб-сајт „Бличер Репорт“. ПЈАНИЌ СЕ РАДУВА НА „НОУ КАМП“, А АРТУР ТАЖЕН ЛЕТА ЗА ТОРИНО Коментари Advertisements

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

Барселона потврди дека е постигнат договор со Јувентус за трансферот на Миралем Пјаниќ. Само неколку часа откако Јуве го потврди трансферот на Артур, стигна потврда и за преселбата на Босанецот во спротивна насока. Каталонскиот клуб ќе му плати на Јувентус 60 милиони евра за Пјаниќ, со пет милиони во вид на бонуси. Босанскиот ас ќе потпише договор

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

Барселона потврди дека е постигнат договор со Јувентус за трансферот на Миралем Пјаниќ. Само неколку часа откако Јуве го потврди трансферот на Артур, стигна потврда и за преселбата на Босанецот во спротивна насока. Каталонскиот клуб ќе му плати на Јувентус 60 милиони евра за Пјаниќ, со пет милиони во вид на бонуси. Босанскиот ас ќе потпише договор

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Бразилскиот фудбалер од средниот ред, Артур Мело од идната сезона ќе настапува во Торино, за Јувентус. Неговиот актуелен клуб Барселона го потврди трансферот на Артур вреден 82 милиони евра. Италијанците за него ќе платат 72 милиони евра, а останатите 10 милиони евра ќе бидат исплатени во варијабили. Артур на „Ноу Камп“ ќе остане до крајот на сезонава