притисни ентер »

Прегазено 12 годишно дете во Скопје – Итно пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“
Прегазено 12 годишно дете во Скопје – Итно пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Прегазено 12 годишно дете во Скопје – Итно пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

На 13.03.2019 во 13.00 часот на крстосница од улиците „Антон Попов“ и „Дренак“ во Скопје, патничко возило „Гранд Чироки“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.И.(53) од Скопје удрило во 12-годишно дете – пешак од Скопје, кое се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска

25 годишен штипјанец со автомобил удрил 5 годишно дете

25 годишен штипјанец со автомобил удрил 5 годишно дете

На 13.03.2019 во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете. Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот

Петгодишно дете прегазено во двор

Петгодишно дете прегазено во двор

Дваесетипетгодишен штипјанец со нерегистрирано возило прегазил петгодишно дете во двор од куќа. Според информациите од Полицијата ,сообраќајната незгода се случила во текот на вчерашниот ден во 18.05 часот во двор од куќа на улица ,,Дузлачки рид“.Возачот С.С со патничко моторно возило ,,Рено 19“ без регистарски ознаки удрило во петгодишното дете.Од

Дванесетгодишно дете удрено со автомобил, тешко е повредено

Дванесетгодишно дете удрено со автомобил, тешко е повредено

Повторно пострада пешак во сообраќајка во Скопје. Овој пат тешко е повредено 12-годишно дете, откако во него вчера удрил автомобил на крстосницата од улиците „Антон Попов“ и „Дренак“ во Скопје. Детето било пренесено на клиниката „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска помош. Полицијата го расчистува на случајот.

Со автомобил удрил во 5-годишно дете во двор од куќа

Со автомобил удрил во 5-годишно дете во двор од куќа

Тешко повредено петгодишно дете во Штип, откако во него удрил автомобил „Рено19“. Инцидентот се случил во двор од куќа на улицата „Дузлачки рид“ во Штип, а возилото го управувал 25-годишен штипјанец. Детето било веднаш пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на

Автомобил удри во 12-годишно дете во Скопје

Автомобил удри во 12-годишно дете во Скопје

Тешко повредено 12-годишно дете од Скопје, откако во него удрил автомобил вчера на крстосницата од улиците „Антон Попов“ и „Дренак“ во Скопје. Во инцидентот, детето – пешак се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се

Со џип прегазено 12-годишно дете во Скопје

Со џип прегазено 12-годишно дете во Скопје

Вчера во 13.00 часот на крстосница од улиците „Антон Попов" и „Дренак" во Скопје, патничко возило „Гранд Чироки" со скопски регистарски ознаки, управувано од З.И.(53) од Скопје удрило во 12-годишно дете – пешак од Скопје, кое се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза", каде му била укажана лекарска помош

Со автомобил удрил во 5-годишно дете

Со автомобил удрил во 5-годишно дете

Петгодишно дете во Штип вчера било тешко повредено откако во него удрил автомобил „Рено19“. Инцидентот се случил во двор од куќа на улицата „Дузлачки рид“ во Штип, а возилото го управувал 25-годишен штипјанец. Детето било веднаш пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување

Прегазено дете во двор од куќа

Прегазено дете во двор од куќа

Вчера во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид" во Штип, патничко возило „Рено 19", управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете. Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип и се работи на расчистување на случајот.

Петгодишно дете тешко повредено откако го удрило возило во Штип

Петгодишно дете тешко повредено откако го удрило возило во Штип

Петгодишно дете е тешко повредено откако во него удрило возило во Штип, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „Рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете. Детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники