притисни ентер »

Еурофарм Пелистер не издржа, Спортинг се спаси во последната минута

Еурофарм Пелистер не издржа, Спортинг се спаси во последната минута

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ремизираа на гостувањето во Лисабон против Спортинг, натпреварот заврши 27:27. По првото полувреме, Еурофарм Пелистер водеше со 16:14.  Во вториот дел нашиот тим одржуваше предност од три разлика, се до завршните две минути во кои Спортигн успеа да погоди за бод. Ова беше пресметка од петото коло од групата Д, по која

Еурофарм Пелистер против Спортинг Лисабон го напаѓа врвот во Лигата на Европа

Еурофарм Пелистер против Спортинг Лисабон го напаѓа врвот во Лигата на Европа

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ќе му гостуваат на Спортинг Лисабон во 5. коло од Лигата на Европа. По спориот старт „зелено-белите“ влегоа во одлична серија во второто по ранг натпреварување, па на гостувањето во Португалија сакаат да стигнат и до третата победа во низа со која ќе го преземат лидерското место во групата Д. Пикерот на битолчани,

Спортинг е следниот предизвик за Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа

Спортинг е следниот предизвик за Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа

Спортинг е следниот предизвик за Еурофарм Пелистер во Лигата на Европа З.С. Пред 1 минута Ракметарите на Еурофарм Пелистер му гостуваат на португалскиот тим во Лигата на Европа/ фото: РК Еурофарм Пелистер Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 часот) му гостуваат на Спортинг Лисабон, лидерот во групата Д од Лигата на Европа. Битолчани се

Е.Пелистер во поход на Лисабон: Битолчани се „гладни“ за нови бодови!

Е.Пелистер во поход на Лисабон: Битолчани се „гладни“ за нови бодови!

Е.Пелистер вечерва (20:45 часот) му гостува на Спортинг Лисабон во рамките на 5. коло во Европската лига. Пред битолчани е вистински предизвик, ќе ги одмерат силите со лидерот во групата Д. На ова гостување избраниците на Жељко Бабиќ доаѓаат со добра серија во ова натпреварување, три меча се без пораз. По ремито со Кадетен, го совладаа АЕК во Атина

Еурофарм Пелистер вечерва се соочува со Спортинг

Еурофарм Пелистер вечерва се соочува со Спортинг

Ракометарите на македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер вечерва од 20:45 часот во Лисабон му гостуваат на Спортинг во рамки на 5. коло од групата Д во Лига Европа. Скопје, 30 ноември 2021 (МИА) – Ракометарите на македонскиот вицешампион Еурофарм Пелистер вечерва од 20:45 часот во Лисабон му гостуваат на Спортинг во рамки на 5. коло од групата Д

Тешко гостување за пелистерци во Лисабон

Тешко гостување за пелистерци во Лисабон

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва ги очекува  тешко гостување кај Спортинг, во натпревар од 5.коло на ЕХФ Евроспката лига, кај тимот кој е лидер на табелата во Д групата. Двете победи на последните две средби против АЕК во Атина и Татабања во Битола, секако се мотив повеќе за пелистерци да го продолжат трендот на позитивни резултати од три