притисни ентер »

Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите
Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Капитенот на шпанската репрезентација, Серхио Бускет, им се приклучи на соиграчите. Бускетс, во петокот, добил негативен тест на коронавирусот. Бускетс, во текот на денот ќе им се приклучи на соиграчите од националниот тим, во базата во Севилја. Капитенот ќе биде во составот на Шпанија за дуелот со Севилја, прашање е само дали селекторот Луис Енрике,

Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Серхио Бускетс им се приклучи на соиграчите

Капитенот на шпанската репрезентација, Серхио Бускет, им се приклучи на соиграчите. Бускетс, во петокот, добил негативен тест на коронавирусот. Бускетс, во текот на денот ќе им се приклучи на соиграчите од националниот тим, во базата во Севилја. Капитенот ќе биде во составот на Шпанија за дуелот со Севилја, прашање е само дали селекторот Луис Енрике,

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

Играчот за врска на Шпанија, Серхио Бускетс се излечи од коронавирусот. Тој на 6 јуни доби позитивен тест. Фудбалерот наскоро ќе се приклучи на националниот тим, објавено е на официјалната веб-страница на Шпанската фудбалска федерација. Капитенот на „црвената фурија“ го пропушти натпреварот од првото коло на Европското првенство 2020 со Шведска (0:0),

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

Играчот за врска на Шпанија, Серхио Бускетс се излечи од коронавирусот. Тој на 6 јуни доби позитивен тест. Фудбалерот наскоро ќе се приклучи на националниот тим, објавено е на официјалната веб-страница на Шпанската фудбалска федерација. Капитенот на „црвената фурија” го пропушти натпреварот од првото коло на Европското првенство 2020 со Шведска (0:0),

Добра вест за Енрике: Бускетс се враќа во тимот по корона вирусот!

Добра вест за Енрике: Бускетс се враќа во тимот по корона вирусот!

Капитенот на Шпанската фудбалска репрезентација, Серхио Бускетс е негативен на корона вирусот  и денес ќе се приклучи на националниот тим, објави Шпанската фудбалска асоцијација. „Бускетс ќе се приклучи на тимот денес и ќе патува со тимот во Севилја откако победи Ковид-19“ – се наведува во соопштението на Фудбалскиот сојуз на Шпанија. Бускетс беше

Бускетс негативен на коронавирус, ќе се приклучи на шпанската репрезентација

Бускетс негативен на коронавирус, ќе се приклучи на шпанската репрезентација

Бускетс негативен на коронавирус, ќе се приклучи на шпанската репрезентација Играчот за врска на Шпанија, Серхио Бускетс се излечи од коронавирусот. Тој на 6 јуни доби позитивен тест. Фудбалерот наскоро ќе се приклучи на националниот тим, објавено е на официјалната веб-страница на Шпанската фудбалска федерација. Капитенот на „црвената фурија“ го пропушти

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

ЕВРО 2020: Бускетс доби негативен тест на коронавирус и ќе се приклучи на шпанската репрезентација

Играчот за врска на Шпанија, Серхио Бускетс се излечи од коронавирусот. Тој на 6 јуни доби позитивен тест. Фудбалерот наскоро ќе се приклучи на националниот тим, објавено е на официјалната веб-страница на Шпанската фудбалска федерација. Капитенот на „црвената фурија“ го пропушти натпреварот од првото коло на Европското првенство 2020 со Шведска (0:0),

ЕВРО 2020: Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

ЕВРО 2020: Енрике им се извини на навивачите за ремито со Шведска

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација, Луис Енрике, им се извини на навивачите за ремито без голови со Шведска на натпреварот од 1. коло на Европското првенство, што се одигра синоќа во Севилја. – Се сретнавме со тим кој реши да остане назад во одбраната, потпирајќи се исклучиво на топки од далечина. Сепак, морам да признаам дека Шведска

На Шпанците и Енрике за ремито им беше виновна сувата трева!

На Шпанците и Енрике за ремито им беше виновна сувата трева!

Шпанија во еден од најчудните мечеви досега на ЕУРО 2020, вчера во Севилја не успеа да постигне гол и одигра само 0:0 против Шведска и покрај тоа што имаа 85 отсто посед на топката, по што селекторот Луис Енрике и дел од фудбалерите се пожалија на сувата трева на стадионот „Ла картуха“. „Причината не е во теренот, но да бидеме искрени, теренот не беше

На Шпанците и Енрике за ремито им беше виновна сувата трева!

На Шпанците и Енрике за ремито им беше виновна сувата трева!

Шпанија во еден од најчудните мечеви досега на ЕУРО 2020, вчера во Севилја не успеа да постигне гол и одигра само 0:0 против Шведска и покрај тоа што имаа 85 отсто посед на топката, по што селекторот Луис Енрике и дел од фудбалерите се пожалија на сувата трева на стадионот „Ла картуха“. „Причината не е во теренот, но да бидеме искрени, теренот не беше