притисни ентер »

Поради гестот на Роналдо – УЕФА најави можни казни за „непослушните“
Поради гестот на Роналдо – УЕФА најави можни казни за „непослушните“

Поради гестот на Роналдо – УЕФА најави можни казни за „непослушните“

Еден неверојатен тренд се случува на ова Европско првенство, нешто кое прв го поттикна Кристијано Роналдо. Со тргањето на кока-колата од медиумскиот кадар, Кристијано Роналдо влијаеше и на останатите фудбалери, кои го прават истото. Но сега УЕФА најави дека ќе бидат можни и казни, доколку со тој тренд се продолжи, бидејки и сепак, кока-кола е официјален

Стигна реакција и од УЕФА: Ги предупреди што ќе се случи ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

Стигна реакција и од УЕФА: Ги предупреди што ќе се случи ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

Кристијано Роналдо, Пол Погба и Мануел Локатели се најдоа на насловните страни на медиумите поради нивното однесување кон спонзорите на Европското фудбалско првенство. Секој од нив на свој начин го искажа незадоволството кон некој од пијалаците кои беа поставени пред нив на официјалните прес-конференции. УЕФА сега реагира на ваквото однесување на фудбалерите

УЕФА испрати предупредување ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

УЕФА испрати предупредување ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

Кристијано Роналдо, Пол Погба и Мануел Локатели се најдоа на насловните страни на медиумите поради нивното однесување кон спонзорите на Европското фудбалско првенство. Секој од нив на свој начин го искажа незадоволството кон некој од пијалаците кои беа поставени пред нив на официјалните прес-конференции. УЕФА сега реагира на ваквото однесување на фудбалерите

Рускиот селектор е хит на интернет со Кока-Колата

Рускиот селектор е хит на интернет со Кока-Колата

Откако Кристијано Роналдо , Пол Погба  и Мануел Локатели  ги тргнаа од масата каде требаше да држата прес-конференции шиишињата со „кока-кола“ односно пивото без алкохол „хајнекен“  и си зедоа вода, рускиот селектор Станислав Черчесов одигра контра потег на фудбалерите. По победата на неговата репрезентација против Финска, Черчесов отвори едно од шишињата

Украинецот кој прв ја „матираше“ Македонија направи шоу на прес-конференцијата

Украинецот кој прв ја „матираше“ Македонија направи шоу на прес-конференцијата

Јармоленко, стрелецот на првиот гол против Македонија по завршување на вчерашната средба направи шоу на официјалната прес-конференција. Фудбалерот на Вест Хем го замоли организаторот да направи една работа: Може ли да направам нешто, го видов Роналдо дека го прави ова… „Сакам да ја преместам Кока-колата тука и сакам да го поместам овој пијалок тука

Украинецот кој прв ја „матираше“ Македонија направи шоу на прес-конференцијата

Украинецот кој прв ја „матираше“ Македонија направи шоу на прес-конференцијата

Јармоленко, стрелецот на првиот гол против Македонија по завршување на вчерашната средба направи шоу на официјалната прес-конференција. Фудбалерот на Вест Хем го замоли организаторот да направи една работа: Може ли да направам нешто, го видов Роналдо дека го прави ова… „Сакам да ја преместам Кока-колата тука и сакам да го поместам овој пијалок тука

Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие Кока-Кола и Хајникен

Јармоленко контра Роналдо се обиде да ги придобие Кока-Кола и Хајникен

Украинскиот репрезентативец Андриј Јармоленко беше прогласен за играч на натпреварот на натпреварот против Македонија. Во прес салата тој направи контра од она што го направи Кристијано Роналдо, кој ги тргна шишенцата со Кока Кола. По него и Погба го направи истото со пивото Хајнекен, а Украинецот направи нешто спротивно на нив. „Може ли да направам

На УЕФА и е доста: Испрати јасни пораки за спонзорските пијалоци

На УЕФА и е доста: Испрати јасни пораки за спонзорските пијалоци

Прво Кристијано Роналдо, потоа Пол Погба и Мануел Локатели ги отстранија спонзорските пијалоци на прес-конференциите по натпреварите на Европското првенство. УЕФА ги замоли сите играчи од 24 репрезентации да престанат со отстранување на стратешки спонзорски пијалоци. За тоа зборуваше директорот на ова натпреварување, Мартин Кален. “Ова е важно затоа

Каков Роналдо, каков Погба, рускиот селектор е хит на интернет со Кока-Колата🎥

Каков Роналдо, каков Погба, рускиот селектор е хит на интернет со Кока-Колата🎥

Ова доаѓа откако во понеделникот, потегот на Роналдо со отстранувањето на двете шишиња „Кока-кола“ и повикот „вода“, предизвика низа на реакции. По ова, француската ѕвезда Пол Погба, кој е муслиман, отстрани шише од „Хајнекен“, иако се работеше за безалкохолен пијалок, а слично „Кока-колата“ ја отстрани и Италијанецот Мануел Локатели. УЕФА реши да

Стигна реакција и од УЕФА, еве што ќе се случи ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

Стигна реакција и од УЕФА, еве што ќе се случи ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите

Стигна реакција и од УЕФА, еве што ќе се случи ако фудбалерите продолжат да си „играат“ со спонзорите Кристијано Роналдо, Пол Погба и Мануел Локатели се најдоа на насловните страни на медиумите поради нивното однесување кон спонзорите на Европското фудбалско првенство. Секој од нив на свој начин го искажа незадоволството кон некој од пијалаците кои