притисни ентер »

Од Тина Тарнер можевме да научиме многу за животот, но и за ПРЕТПРИЕМНИШТВОТО
Од Тина Тарнер можевме да научиме многу за животот, но и за ПРЕТПРИЕМНИШТВОТО

Од Тина Тарнер можевме да научиме многу за животот, но и за ПРЕТПРИЕМНИШТВОТО

Музичката легенда Тина Тарнер, која почина во средата, во 83 година од животот – и покрај тоа што сите не научи за добра музика, животот на оваа пејачка е доказ за целта, страста и издржливоста – три квалитети кои претприемачите ги имаат или треба да ги имаат – во изобилство. Приказната за оваа ѕвезда е приказна за силата и истрајноста. Нејзиниот пат

КАРИЕРА ЗАПОЧНАЛА НА 19 ГОДИНИ, ПРОДАДЕНИ ПОВЕЌЕ ОД 180 МИЛИОНИ АЛБУМИ: Сè што не сте знаеле за легендарниот

КАРИЕРА ЗАПОЧНАЛА НА 19 ГОДИНИ, ПРОДАДЕНИ ПОВЕЌЕ ОД 180 МИЛИОНИ АЛБУМИ: Сè што не сте знаеле за легендарниот

Тина Тарнер почина на 84-годишна возраст во својот дом во Швајцарија, по долго боледување, а светот остана без зборови од тага. Легендарната пејачка и една од најголемите ѕвезди на сите времиња, кралицата на рокенролот Тина Тарнер, почина на 84-годишна возраст и во црно ја напушти светската музичка сцена. Тина Тарнер, родена Ана Меј Булок26. Ноември

КАРИЕРА ЗАПОЧНАЛА НА 19 ГОДИНИ, ПРОДАДЕНИ ПОВЕЌЕ ОД 180 МИЛИОНИ АЛБУМИ: Сè што не сте знаеле за легендарниот

КАРИЕРА ЗАПОЧНАЛА НА 19 ГОДИНИ, ПРОДАДЕНИ ПОВЕЌЕ ОД 180 МИЛИОНИ АЛБУМИ: Сè што не сте знаеле за легендарниот

Тина Тарнер почина на 84-годишна возраст во својот дом во Швајцарија, по долго боледување, а светот остана без зборови од тага. Легендарната пејачка и една од најголемите ѕвезди на сите времиња, кралицата на рокенролот Тина Тарнер, почина на 84-годишна возраст и во црно ја напушти светската музичка сцена. Тина Тарнер, родена Ана Меј Булок26. Ноември

ЗОШТО ТИНА ТАРНЕР СЕ ОТКАЖАЛА ОД АМЕРИКАНСКОТО ДРЖАВЈАНСТВО: Пред 23 години замина и никогаш не се врат

ЗОШТО ТИНА ТАРНЕР СЕ ОТКАЖАЛА ОД АМЕРИКАНСКОТО ДРЖАВЈАНСТВО: Пред 23 години замина и никогаш не се врат

Вчера почина Тина Тарнер, кралицата на рок музиката, жена која ќе остане запаметена како симбол на борбата против животните неволји, а во оваа прилика се потсетуваме на нејзината голема одлука да ја напушти Америка Тина Тарнер – лавицата, кралицата на рок музиката, голема сила и вечна инспирација за многумина. Она што го доживеала во својот живот од

ЗОШТО ТИНА ТАРНЕР СЕ ОТКАЖАЛА ОД АМЕРИКАНСКОТО ДРЖАВЈАНСТВО: Пред 23 години замина и никогаш не се врат

ЗОШТО ТИНА ТАРНЕР СЕ ОТКАЖАЛА ОД АМЕРИКАНСКОТО ДРЖАВЈАНСТВО: Пред 23 години замина и никогаш не се врат

Вчера почина Тина Тарнер, кралицата на рок музиката, жена која ќе остане запаметена како симбол на борбата против животните неволји, а во оваа прилика се потсетуваме на нејзината голема одлука да ја напушти Америка Тина Тарнер – лавицата, кралицата на рок музиката, голема сила и вечна инспирација за многумина. Она што го доживеала во својот живот од

Цвеќиња, свеќи и емотивни пораки за Тина Тарнер, преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Цвеќиња, свеќи и емотивни пораки за Тина Тарнер, преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. Обожавателите ширум светот се збогуваат со неа, а пред нејзината куќа има безброј свеќи, цвеќиња и нејзини слики, а на ѕидот од нејзината капија беше оставена порака: Мислам дека е во ред што се појавив

Тажна глетка пред домот на Тина Тарнер, обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки

Тажна глетка пред домот на Тина Тарнер, обожавателите оставаат цвеќиња, свеќи и емотивни пораки

– преплавена беше и нејзината ѕвезда на патеката на славните Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. Кралицата на рокенролот не напушти на 83 години по долго боледување , потврди нејзината портпаролка и со тоа навистина го претвори целиот свет

Збогум, Тина

Збогум, Тина

Фото: Инстаграм/Тина Тарнер Светот се збогува со една од најголемите поп-рок икони во светот на музиката. Личноста со која растеа и музички се „описменуваа“ милиони луѓе на планетава, кралицата на рокенролот, едната и единствена Тина Тарнер, по долго боледување и борба со тешката болест, вчера почина во својот семеен дом во Куснахт, Швајцарија. Тарнер

Ѝ го подари бубрегот за да продолжи да ја сака – Кој е Ервин Бах, вториот маж на Тина Тарнер со кого ја пронајде среќата?

Ѝ го подари бубрегот за да продолжи да ја сака – Кој е Ервин Бах, вториот маж на Тина Тарнер со кого ја пронајде среќата?

Кралицата на рокенролот почина вчера на 84-годишна возраст. Нејзиниот љубовен живот бил полн со подеми и падови, а вистинската љубов ја нашла со Ервин Бах откако побегна од својот прв соруг, насилникот, Ајк Тарнер, пренесува Н1инфо.рс . Ервин и Тина Тарнер имаа 38-годишна љубовна врска која траеше до нејзината смрт. Таа го опиша нејзиниот втор сопруг

Познатите личности и фановите со емотивни пораки се збогуваат од Тина Тарнер

Познатите личности и фановите со емотивни пораки се збогуваат од Тина Тарнер

Loading Video... Познатите личности и фановите со емотивни пораки се збогуваат од Тина Тарнер на социјалните мрежи. Тина Тарнер блескаше на сцената и во милиони срца како кралица на рокенролот. Симбол на голема сила и вечна инспирација за многумина. Достоинствено успеа во нешто што ретко кој би се осмелил во нејзино време и во тој жанр, се дел од објавите