притисни ентер »

Приведен тетовчанец за поседување кокаин
Приведен тетовчанец за поседување кокаин

Приведен тетовчанец за поседување кокаин

На 15.08.2019 околу 16 часот и 50 минути,  на улица „Вонвардарска “ во Тетово лишен од слобода е 29-годишниот И.И. од тетовско Горно Седларце, кај кого е пронајден кокаин. По документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Тетовец приведен под сомнение за трговија со наркотици

Тетовец приведен под сомнение за трговија со наркотици

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на 15.08.2019 околу  14 часот извршиле претрес во домот на 25-годишниот Г.А, на улица „Александар Јовановски-Журчин“ во Тетово. При претресот, реализиран со судска наредба, пронајдена е марихуана, дробилка и ризла, по што Г.А. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово. Против

Го фатиле со кокаин - Македонската полиција приведе едно лице

Го фатиле со кокаин - Македонската полиција приведе едно лице

Тетовчанец вчера бил лишен од слобода откако полицијата го фатила на дело со кокаин. МВР информираше дека околу 16 часот и 50 минути, на улица „Вонвардарска “ во Тетово лишен од слобода е 29-годишниот И.И. од тетовско Горно Седларце, кај кого е пронајден кокаин. По документирање на случајот, против И.И. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

МВР Билтен

МВР Билтен

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на 15.08.2019 околу 14 часот извршиле претрес во домот на 25-годишниот Г.А, на улица „Александар Јовановски-Журчин“ во Тетово. При претресот, реализиран со судска наредба, пронајдена е марихуана, дробилка и ризла, по што Г.А. лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Тетово.

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Уапсени двајца гостиварци, кај нив пронајден кокаин

Уапсени двајца гостиварци, кај нив пронајден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово вчера во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6", што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. Полициски службеници од Секторот за внатрешни

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане, запреле патничко моторно возило „Ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Полицијата ги фатила на дело - гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело - гостиварци веднаш биле приведени

Двајца гостиварци биле фатени со кокаин и уапсени од страна на македонската полиција. Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Уапсени двајца гостиварци кај кои бил најден кокаин

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово на 14.08.2019 во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот гостиварец Ш.Б, а во кое како совозач се наоѓал и 42-годишниот М.Ј, исто така, од Гостивар. При нивен и преглед на возилото,

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени

Полицијата ги фатила на дело- гостиварци веднаш биле приведени Двајца гостиварци биле фатени со кокаин и уапсени од страна на македонската полиција. Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово во 22:40 часот во близина на угостителски објект во тетовското село Жеровјане запреле патничко моторно возило „ауди А6“, што го управувал 36-годишниот