притисни ентер »

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен
Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Кристијано Роналдо вечерва постигна нов гол во дресот на Ал Наср во дуелот со Абха во Саудиска Арабија. Ал Наср се измачи против аутсајдерот но стигна до трите бода со пресврт. Гостите водеа, а домашните изедначија дури во 78 минута. Кристијано Роналдо изведе слободен удар, неговиот шут од далечина заврши во мрежата на противникот. Во финишот Талиска

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Кристијано Роналдо вечерва постигна нов гол во дресот на Ал Наср во дуелот со Абха во Саудиска Арабија. Ал Наср се измачи против аутсајдерот но стигна до трите бода со пресврт. Гостите водеа, а домашните изедначија дури во 78 минута. Кристијано Роналдо изведе слободен удар, неговиот шут од далечина заврши во мрежата на противникот. Во финишот Талиска

Роналдо даде гол од слободен удар

Роналдо даде гол од слободен удар

Ал Наср ја забележа втората победа во низа, овој пат во лигата на Саудиска Арабија. Со пресврт славеа против Абха со 2:1. Гостите поведоа преку Адам во 26. минута и имаа предност на полувремето, но потоа Кристијано Роналдо од слободен удар од околу 25 метри ја испрати топката директно во голот. Ова е деветти гол на Роналдо откако пристигна во Ал Наср

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Нов гол на Роналдо – „торпедо“ од голема далечина, голманот немоќен

Кристијано Роналдо вечерва постигна нов гол во дресот на Ал Наср во дуелот со Абха во Саудиска Арабија. Ал Наср се измачи против аутсајдерот но стигна до трите бода со пресврт. Гостите водеа, а домашните изедначија дури во 78 минута. Кристијано Роналдо изведе слободен удар, неговиот шут од далечина заврши во мрежата на противникот. Во финишот Талиска

Роналдо даде гол од слободен удар

Роналдо даде гол од слободен удар

Ал Наср ја забележа втората победа во низа, овој пат во лигата на Саудиска Арабија. Со пресврт славеа против Абха со 2:1. Добивај вести на вибер Гостите поведоа преку Адам во 26. минута и имаа предност на полувремето, но потоа Кристијано Роналдо од слободен удар од околу 25 метри ја испрати топката директно во голот. Ова е деветти гол на Роналдо откако

Проектил на Роналдо од слободен удар

Проектил на Роналдо од слободен удар

Португалскиот ас го режираше пресвртот на неговиот Ал Наср во саудиската Про Лига, откако домаќинот губеше од 26-та минута. Во 78-ма минута Кристијано со прекрасен гол од слободен удар израмни на 1-1 за да Бразилецот Талиска од пенал во 86' ги постави конечните 2-1. Ова беше 9-ти гол за Роналдо на 8 меча а има и 2 асистенции.

Роналдо даде еврогол, па одби да изведе пенал… причината не може да ја погодите

Роналдо даде еврогол, па одби да изведе пенал… причината не може да ја погодите

Кристијано Роналдо беше во главна улога на денешниот дуел меѓу Ал Наср и Ал Адха, што неговиот тим ја доби со 2-1 по голема борба и резултатски пресврт во завршните десетина минути. Португалецот постигна еврогол од слободен удар, кога од околу 30 метри испрати проектил што гостинскиот голман не можеше да го запре. Во 89. минута беше досуден пенал за

Како во најдобрите денови: Роналдо со голчиште од слободен удар!

Како во најдобрите денови: Роналдо со голчиште од слободен удар!

Како во најдобрите денови: Роналдо со голчиште од слободен удар! (ВИДЕО) Кристијано Роналдо во моментов игра во Саудиска Арабија, а слободните удари не му одеа од рака. Сепак, Португалецот покажа дека уште има топ во ногата, откако постигна атрактивен гол од прекин за Ал Наср. Против екипата на Абха, Роналдо погоди од триесетина метри. Се играше 79

Роналдо испрати проектил од слободен удар и го најави пресвртот на Ал Наср

Роналдо испрати проектил од слободен удар и го најави пресвртот на Ал Наср

Ал Наср мораше да прави пресврт во завршницата на дуелот со Абха, а истиот започна со атрактивен гол на Кристијано Роналдо. Португалецот потсети на своите најдобри денови со проектилот испратен од поголема далечина, со што израмни во 79. минута. Неколку минути подоцна, тимот на Роналдо доби и пенал, а Талиска го претвори во гол за конечни 2:1. NAHHH

Прв гол од слободен удар на Роналдо во Саудиска Арабија, ЦР7 испука ракета од 30 метри

Прв гол од слободен удар на Роналдо во Саудиска Арабија, ЦР7 испука ракета од 30 метри

Кристијано Роналдо го постигна првиот гол од слободен удар во Саудиска Арабија, Португалецот со ракета од 30 метри ја затресе мрежата на Абха. Во последните неколку години, Кристијано Роналдо има очајна статистика кога се во прашање слободните удари, но не му требаше многу време во Саудиска Арабија за да погоди од прекин. Денеска против Абха, Португалецот