притисни ентер »

Топло добредојде за Роналдо во Техеран
Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

реклама Гостувањето на саудискиот клуб Ал Наср, предводен од португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, предизвика голем интерес во Техеран пред натпреварот во Азиската Лига на шампиони против најпопуларниот и најтрофеен ирански клуб Персополис. По слетувањето на аеродромот „Имам Хомеини“, претседателот на Персополис лично ја пречека делегацијата на

Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

Кристијано Роналдо имаше луд дочек во Иран откако илјадници навивачи трчаа по тимскиот автобус на Ал Наср по улиците на Техеран и го окупираа хотелот во кој престојува. Ал Наср утре ќе игра со Персеполис во 1.коло од азиската Лига на шампиони. Роналдо е популарен во светот, па не е некое изненадување оваа „опсада“.  Од Персеполис му подарија оригинален

Роналдо пречекан како бог во Иран… ама буквално

Роналдо пречекан како бог во Иран… ама буквално

Денеска почна азиската Лига на шампиони, а утре, своето деби во неа ќе го има Кристијано Роналдо со својот тим Ал Наср. Оваа екипа гостува кај Персеполис во Техеран каде денеска пристигна Роналдо и беше буквално пречекан како бог. Држави како Иран ретко имаат можност во живо да видат вакви суперѕвезди, па не е изненадување лудилото кое го предизвика

Роналдо пречекан како „Бог“ во Техеран

Роналдо пречекан како „Бог“ во Техеран

Екипата на Ал Наср гостуваше во Техеран кај Персополис, во рамки на азиската Лига на шампиони, а првата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо, имаше топло добредојде. Уште на аеродромот по слетувањето на авионот, претседателот на Персополис лично ја пречека делегацијата на Ал Наср и му подари на Роналдо раскошен персиски тепих, по што автобусот со играчите

Луди сцени: Хаос во Техеран поради Роналдо! 🎥

Луди сцени: Хаос во Техеран поради Роналдо! 🎥

Време е за дерби викенд: Интер - Милан, во битка за Милано! ↓↓↓ Во рамките од азиската Лига на шампиони, Ал Наср ќе му гостува на Техеран, а пред овој дуел настана хаос поради Роналдо. Снимките од улиците на Техеран се невеорјатни и на нив може да се види како илјаници навивачи трчаат по автобусот на Ал Наср извикувајќи го името на Роналдо. ЕКСКЛУЗИВНО:

Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Влијанието на Кристијано Роналдо е огромно, дури во земји каде што никогаш не бил, откако поради огромниот број на „полудени“ навивачи неговиот клуб, саудискиот Ал-Наср мораше да го откаже својот тренинг пред стартот на Азиската Лига на шампиони во Иран откако премногу навивачи се појавија на стадионот. Навивачи се собраа при проаѓањето на автобусот

Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Лудница по Кристијано Роналдо во Иран

Влијанието на Кристијано Роналдо е огромно, дури во земји каде што никогаш не бил, откако поради огромниот број на „полудени“ навивачи неговиот клуб, саудискиот Ал-Наср мораше да го откаже својот тренинг пред стартот на Азиската Лига на шампиони во Иран откако премногу навивачи се појавија на стадионот. Навивачи се собраа при проаѓањето на автобусот

Неверојатни сцени во Техеран: Иранците „полудеа“ по Роналдо, навивачи влетаа и во хотелот

Неверојатни сцени во Техеран: Иранците „полудеа“ по Роналдо, навивачи влетаа и во хотелот

Ал-Наср ќе му гостува на Персеполис во првото коло на азиската Лига на шампиони. Пресметката ќе се одигра на „Азади стадион“ во Техеран, а Кристијано Роналдо и соиграчите веќе пристигнаа во иранскиот град. Снимките од улиците на Техеран се неверојатни. Илјадници навивачи откако го здогледаа автобусот со одбележјата на Ал-Наср, тргнаа да трчаат по него

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Топло добредојде за Роналдо во Техеран

Топло добредојде за Роналдо во Техеран Гостувањето на саудискиот клуб Ал Наср, предводен од португалската ѕвезда Кристијано Роналдо, предизвика голем интерес во Техеран пред натпреварот во Азиската Лига на шампиони против најпопуларниот и најтрофеен ирански клуб Персополис. По слетувањето на аеродромот „Имам Хомеини“, претседателот на Персополис лично