притисни ентер »

Го запали Инстаграм! Теодора Џехверовиќ во најжешкото издание!
Го запали Инстаграм! Теодора Џехверовиќ во најжешкото издание!

Го запали Инстаграм! Теодора Џехверовиќ во најжешкото издание!

Теодора Џехверовиќ пронајде начин како да го помине летото без ризик од вирусот. View this post on Instagram 🍓 A post shared by ᏆᎬᎾᎠᎾᏒᎪ (@teodoradzehverovic) on Jul 21, 2020 at 7:40am PDT Младата пејачка пронајде совршено место покрај базен каде што може да ужива, но и да го покаже своето совршено тело, по кое лудуваат мажите. View this post on Instagram

Популарната Кристина ги покажа своите мандарини

Популарната Кристина ги покажа своите мандарини

Некое време не објавуваше фотографии на Инстаграм, но со последната слика надокнади се. View this post on Instagram 😇 A post shared by Mandarina (@mandarina_kix) on Jun 14, 2020 at 10:49pm PDT Таа ги покажа новите делови, а притоа реши да ја откопча и блузата. View this post on Instagram A post shared by Mandarina (@mandarina_kix) on Jun 19, 2020

Фризури 50+: Пробајте нешто ново и инспирирајте се од познатите дами

Фризури 50+: Пробајте нешто ново и инспирирајте се од познатите дами

Кратка „пикси", кратка „боб", ниско опавче или неуредна пунџа... Во шестата деценија од животот, жените во најголем дел на себе имаат експериментирано со различни фризури, па сега се во онаа животна фаза кога се сигурни што најдобро им прилега. Секако, тоа не ја иззема можноста и потребата за нови авантури и експерименти со косата. За некој, тоа подразбра

„Среќо моја“: Игор Џамбазов со порака ѝ го ...

„Среќо моја“: Игор Џамбазов со порака ѝ го ...

Илина Арсова денес наполни 38 години, а Игор Џамбазов не пропушти да ѝ го честита роденденот на својата сакана. 57-годишниот шоумен објави фотографија од македонската алпинистка заедно со љубовна порака. „Таа е сЕ што имам. Таа е сЕ што немам. Таа денес полни 38 лета. Среќен роденден!“ – стои во описот. View this post on Instagram Таа е сЕ што имам

Ријана сексапилна во фустан со шлиц на лансирањето ...

Ријана сексапилна во фустан со шлиц на лансирањето ...

Ријана направи бум во светот на декоративната козметика со Fenty Beauty, а сега основа и линија препаративна козметика Fenty Skin. 32-годишната пејачка организираше виртуелно лансирање на Fenty Skin, каде се појави во сексапилно издание. Музичката ѕвезда носеше кафеав кожен фустан со шлиц и сандали од својата колекција. View this post on Instagram

Костими за капење на риги се најпопуларни сезонава

Костими за капење на риги се најпопуларни сезонава

Ова лето не е онакво какво што можеби сте планирале, но тоа не значи дека не можете макар малку да го искористите. Доколку сепак одлучите да уживате во домашните убавини, да фатите малку сонце и да се разладите на некој базен или езеро, или можеби веќе го правите тоа, летните комбинации подразбираат и костим за капење. View this post on Instagram A

Десет фатално убави Русинки кои владеат со светот на модата

Десет фатално убави Русинки кои владеат со светот на модата

Светот на модата обожава модели од Русија, па затоа не изненадува тоа што со пистите владеат убавици од таа земја. Рускинките се горди на својата посебна, малку етерична убавина. Порталот „Дневник.хр“ направи топ листа на 10 најубави Русинки кои моментно владеат со светот на модата. View this post on Instagram #BurberryPreAW20 by @RiccardoTisci17 @Burberry

Десет фатално убави Русинки кои владеат со светот на модата

Десет фатално убави Русинки кои владеат со светот на модата

Светот на модата обожава модели од Русија, па затоа не изненадува тоа што со пистите владеат убавици од таа земја. Рускинките се горди на својата посебна, малку етерична убавина. Порталот „Дневник.хр“ направи топ листа на 10 најубави Русинки кои моментно владеат со светот на модата. View this post on Instagram #BurberryPreAW20 by @RiccardoTisci17 @Burberry

Заминување на Кансаи Јамамото, дизајнерот што се грижеше за стилот на Дејвид Боуви

Заминување на Кансаи Јамамото, дизајнерот што се грижеше за стилот на Дејвид Боуви

Модниот свет неодамна се збогуваше со дизајнерот Кансаи Јамамото, најпознат по соработката со Дејвид Боуви. Почина на 76-години, како последица од долго боледување од леукемија. Може да се рече дека е еден од предводниците на јапонските дизајнери, кој успеа да им го отвори патот на другите генерации. View this post on Instagram A post shared by Clive

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Инстаграм комбинации за топлите летни денови

Многу модни фанатици и трендсетерки често ќе ви кажат дека би ја одбрале зимската мода, бидејќи полесно се комбинира. Иако летото не остава многу опции освен носење фустани и сандали, многумина уживаат во оваа леснотија додека на другите топлината им е многу голем проблем кога станува збор за облекувањето. За да ви олесниме, најдовме неколку идеи на