притисни ентер »

Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат
Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат

Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат

Неодамна се појавија рендери за Galaxy A81 и A91 моделите, за кои се очекува дека ќе бидат објавени како Note10 Lite и S10 Lite на некои пазари. Засега нема официјални информации за овие телефони од самата компанија Samsung, но само што добија Bluetooth SIG сертификат, што сугерира дека наскоро ќе бидат објавени. Galaxy S10 Lite е прикажан со број

Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат

Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат

Неодамна се појавија рендери за Galaxy A81 и A91 моделите, за кои се очекува дека ќе бидат објавени како Note10 Lite и S10 Lite на некои пазари. Засега нема официјални информации за овие телефони од самата компанија Samsung, но само што добија Bluetooth SIG сертификат, што сугерира дека наскоро ќе бидат објавени. Galaxy S10 Lite е прикажан со број

Рендери за Samsung Galaxy Note 10 Lite: Коцкаст модул за задната камера и S Pen

Рендери за Samsung Galaxy Note 10 Lite: Коцкаст модул за задната камера и S Pen

Samsung Galaxy S11, Galaxy S11e, Galaxy S11+, Galaxy S10 Lite, Galaxy A71, и Galaxy A51 - сите имаат една заедничка работа – Стив Хемерстофер даде многу информации за нив. leaked them. Сега имаме рендери за Galaxy A81, кој изгледа дека ќе биде познат како Galaxy Note 10 Lite на некои маркети. Galaxy Note 10 Lite го задржува својот S Pen и додава џек

Samsung Galaxy A91 рендерите покажуваат punch-hole селфи камера

Samsung Galaxy A91 рендерите покажуваат punch-hole селфи камера

Информациите за Samsung Galaxy A91 активно се појавуваат од август, а јужнокорејската компанија веќе потврди дека уредот ќе има поддршка за 45W брзо полнење и дека ќе се испорачува со Android 10 во текот на 2020. година. Исто така, се очекува дека телефонот ќе има Snapdragon 855 чипсет и 4500mAh батерија. Најновите протечени информации покажуваат како

Samsung Galaxy A91 рендерите покажуваат punch-hole селфи камера

Samsung Galaxy A91 рендерите покажуваат punch-hole селфи камера

Информациите за Samsung Galaxy A91 активно се појавуваат од август, а јужнокорејската компанија веќе потврди дека уредот ќе има поддршка за 45W брзо полнење и дека ќе се испорачува со Android 10 во текот на 2020. година. Исто така, се очекува дека телефонот ќе има Snapdragon 855 чипсет и 4500mAh батерија. Најновите протечени информации покажуваат како

Еве како би можел да изгледа Samsung Galaxy S10 Lite

Еве како би можел да изгледа Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung ја претстави најновата Galaxy S10 серија пред 9 месеци, но сега ќе го лансира и Galaxy S10 Lite, кој можеби ќе биде ребрендирана верзија на Galaxy A91. Освен името, моделот изгледа повеќе како Galaxy S11. Samsung планира да го лансира Galaxy A91 / Galaxy S10 Lite со Infinity O дисплеј и дупка во средината на дисплејот од горната страна за камерата