притисни ентер »

Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена
Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета на патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Фото: Дарко Андоновски На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Велешанец со возила излета од автопатот Велес - Скопје, сопатничката повредена

Велешанец со возила излета од автопатот Велес - Скопје, сопатничката повредена

Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „Фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде и била укажана

Автомобил излета од автопат, тешко повредена жена

Автомобил излета од автопат, тешко повредена жена

Тешко е повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

„Пасат“ излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

„Пасат“ излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

Автомобил излета од патот Велес-Скопје, тешко повредена жена

На автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, 40-годишен велешанец управувајќи автомобил „Фолксваген пасат“ изгубил контрола и излетал од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде ѝ била укажана лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес

Со „Пасат“ излетал од патот кај Пуста Кула, сопатничката завршила во болница

Со „Пасат“ излетал од патот кај Пуста Кула, сопатничката завршила во болница

Вчера попладне на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У. (40) од Велес, управувајќи патничко возило „Фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила С.М. – сопатничка во возилото и била пренесена во болницата во Велес каде и била укажана лекарска

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје

Тешко повредена жена откако возило излетало од коловозот на автопатот Велес – Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера околу 18.15 часот на автопатот Велес – Скопје, на место викано „Пуста Кула“, Д.У.(40) од Велес, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот