притисни ентер »

Ова се деталите за апсењето на братот на Сека Алексиќ
Ова се деталите за апсењето на братот на Сека Алексиќ

Ова се деталите за апсењето на братот на Сека Алексиќ

фото: Принтскрин/пинк.рс Неџад Рамиќ, братот на пејачката Сека Алексиќ е уапсен поради сомнеж дека го вознемирувал сопственикот на слаткарница во Стар Пазар. Наводно, Неџад барал од сопственикот да му исплати 2000 евра. „Пред некое време, Неџад дојде во локалот и му бараше да му исплати 2000 евра. Бидејќи човекот не знаеше за што станува збор и за

„Дај пари или ќе имаш проблеми со земунците“ - детали за апсењето на братот на пејачката

„Дај пари или ќе имаш проблеми со земунците“ - детали за апсењето на братот на пејачката

Братот на познатата српска пејачка Сека Алексиќ, Неџат Рамиќ вчера беше уапсен поради сомнение дека се обидел да изнуди 2.000 евра од сопственик на слаткарница во Стара Пазова. Како што информираат српските медиуми тој во повеќе наврати доаѓач во продавницата и од сопственикот, со закани, барал да му бидат исплатени 2.000 евра. При апсењето кај Рамиќ

СКАНДАЛ: Уапсен братот на Сека Алексиќ!

СКАНДАЛ: Уапсен братот на Сека Алексиќ!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсило Неџад Рамиќ (1978) заради постоење сомнеж дека извршил кривично дело изнуда. Постои сомнеж дека во повеќе наврати доаѓал во еден трговски објект и со закани барал исплата на 2000 евра. При апсењето кај него биле најдени банкноти од 500 евра. По налог на надлежниот обвинител

СКАНДАЛ: Уапсен братот на Сека Алексиќ!

СКАНДАЛ: Уапсен братот на Сека Алексиќ!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсило Неџад Рамиќ (1978) заради постоење сомнеж дека извршил кривично дело изнуда. Постои сомнеж дека во повеќе наврати доаѓал во еден трговски објект и со закани барал исплата на 2000 евра. При апсењето кај него биле најдени банкноти од 500 евра. По налог на надлежниот обвинител

Уапсен братот на Сека Алексиќ!

Уапсен братот на Сека Алексиќ!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсило Неџад Рамиќ (1978) заради постоење сомнеж дека извршил кривично дело изнуда. Постои сомнеж дека во повеќе наврати доаѓал во еден трговски објект и со закани барал исплата на 2000 евра. При апсењето кај него биле најдени банкноти од 500 евра. По налог на надлежниот обвинител

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Полицијата во Стара Пазова го уапси Неџад Рамиќ, братот на фолк-пејачката Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари. Против него е поднесена кривична пријава, а полицијата се сомнева дека тој неколку пати доаѓал во продавница во Стара Пазова и со закани му барал на сопственикот да му исплати 2.000 евра. За време на апсењето,

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Полицијата во Стара Пазова го уапси Неџад Рамиќ, братот на фолк-пејачката Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари. Против него е поднесена кривична пријава, а полицијата се сомнева дека тој неколкупати доаѓал во продавница во Стара Пазова и со закани му барал на сопственикот да му исплати 2.000 евра. За време на апсењето,

Уапсен братот на Сека Алексиќ, се огласи и пејачката: „Јас немам ништо со тоа“

Уапсен братот на Сека Алексиќ, се огласи и пејачката: „Јас немам ништо со тоа“

Пејачката Сека Алексиќ за Курир.рс го искоментира апсењето на нејзиниот брат Неџад Амиќ. -Возрасен човек на 42 години сам си го одбира своето друштво и одговара за своите постапки! Јас со тоа апсолутно немам ништо и се што ќе направи, прави заради себе - рекла пејачката. Припадници на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсиле Неџад

УАПCEH БРАТОТ НА СЕКА АЛЕКСИЌ: Се огласи и пејачката која кажа дека нема ништо со тоа!

УАПCEH БРАТОТ НА СЕКА АЛЕКСИЌ: Се огласи и пејачката која кажа дека нема ништо со тоа!

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го yaпсиja Неџад Рамиќ (1978), роден брат на познатата фолк пејачка Сека Алексиќ, поради coмневање дека извршил kpивично дeлo изнyдyвање пари. Се coмнева дека тој, во неколку наврати, доаѓал во една продавница во Стара Пазова и заkaнувајќи му се барал од сопственикот да исплати му 2

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Уапсен братот на Сека Алексиќ

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсија Неџад Рамиќ (1978), роден брат на познатата фолк пејачка Сека Алексиќ, поради сомневање дека извршил кривично дело изнудување пари. Се сомнева дека тој, во неколку наврати, доаѓал во една продавница во Стара Пазова и заканувајќи му се барал од сопственикот да исплати му 2