притисни ентер »

Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ
Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Македонската кошаркарска федерација која во иднина ќе ја носи кратенката КФСМ, од денеска има официјално нов „фронтмен“ или претседател. Легендата на македонската кошарка Перо Антиќ ќе седне на жешкото столче во федерацијата, каде се неопходни многу реформи и единствен и вистински правец, од кој што може да напредуваме како репрезентација. По тој повод,

Наумоски: Ги вративме долговите, Федерацијата е стабилна

Наумоски: Ги вративме долговите, Федерацијата е стабилна

Досегашниот претседател на МКФ, Петар Наумоски е задоволен од сработеното во неговиот мандат, во кој најголем акцент беше стабилизација на Федерацијата на финансиски план. Петар Наумоски, сега веќе поранешниот претседател на Македонската кошаркарска федерација , веднаш по изборот на Антиќ за негов наследник, му посака успех во работата и објави дека

Работнички прв му честита на Антиќ

Работнички прв му честита на Антиќ

Веднаш по изборот на Перо Антиќ за претседател на МКФ, меѓу првите кои му честита за изборот е неговиот поранешен клуб, Работнички. Перо Антиќ е избран за нов претседател на МКФ , откако на Изборното собрание немаше противкандидат, Владимир Темелковски се откажа еден од пред изборот, додека сега веќе поранешниот претседател, Петар Наумоски, одлучи

Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарска федерација на Македонија

Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарска федерација на Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. Антиќ на Изборнtoо собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен кандидат. Во својата богата играчка кариера, 36-годишниот Антиќ беше дел од Работнички, АЕК, Црвена ѕвезда, Лукоил, Санкт Петербург, Олимпијакос, Фенербахче

Прв честита матичниот клуб: Антиќ е нашата гордост!

Прв честита матичниот клуб: Антиќ е нашата гордост!

Клубот во кој што се роди новиот претседател на КФСМ, упати честитки до новоизбраниот лидер на македонската кошарка, му посака успешна работа и е уверен во нови позитивни ветришта за нашата кошарка. Соопштението ви го пренесуваме во целост: „Работнички му ја честита на Перо Антиќ функцијата претседател на КФСМ и му пожелува многу успех во извршување

Наумоски: Ги вративме сите долгови на федерација, на новото раководство им посакувам успех и добри резултати

Наумоски: Ги вративме сите долгови на федерација, на новото раководство им посакувам успех и добри резултати

Македонската легенда, Петар Наумоски од денеска повеќе не е прв човек човек македонската кошарка која во иднина ќе ја води уште една наша легенда Перо Антиќ. Наумоски неколку години беше прв човек на федерацијата, период во кој според него тој и тимот добро си ја завршиле работата со ингеренциите што ги имале. Во продолжение ви го пренесуваме комплетното

Антиќ избран за нов претседател на Кошаркарската федерација

Антиќ избран за нов претседател на Кошаркарската федерација

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на земјава. Антиќ на денешното Изборно собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен кандидат. Во својата богата играчка кариера, 36-годишниот Антиќ беше дел од Работнички, АЕК, Црвена ѕвезда, Лукоил, Санкт Петербург, Олимпијакос, Фенербахче

Антиќ едногласно избран за нов претседател на кошаркарската федерација

Антиќ едногласно избран за нов претседател на кошаркарската федерација

Поранешниот македонски репрезентативец Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Северна Македонија. Антиќ на денешното Изборно собрание во Скопје едногласно беше избрана како единствен кандидат. Во својата богата играчка кариера, 36-годишниот Антиќ беше дел од Работнички, АЕК, Црвена ѕвезда, Лукоил, Санкт Петербург, Олимпијакос,

Перо Антиќ застана на чело на МКФ

Перо Антиќ застана на чело на МКФ

Перо Антиќ е избран за нов претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Прославениот кошаркар на денешното Собрание ги доби гласовите на сите 27 делегати. Двојниот освојувач на Евролигата, беше единствен кандидат за претседтел откако вчера Владимир Темелковски се повлече од лични причини, а сега веќе ек-претседателот Петар Наумовски пред

Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарска федерација на Македонија

Перо Антиќ е нов претседател на Кошаркарска федерација на Македонија

Поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ е избран за нов претседател на Кошаркарската федерација на Македонија. Антиќ на Изборнtoо собрание во Скопје едногласно беше избран како единствен кандидат. Во својата богата играчка кариера, 36-годишниот Антиќ беше дел од Работнички, АЕК, Црвена ѕвезда, Лукоил, Санкт Петербург, Олимпијакос, Фенербахче