притисни ентер »

Има седум докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар
Има седум докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Има седум докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Сопругата на катарскиот шеик Хамад Калифа Ал Тани, Моза бин Насер важи за една од најдобро облечените жени во светот. Покрај инстант моден вкус, таа има и завидно образование, а нејзината ангажирана работа во областа на образованието доведе до тоа оваа жена да има седум почесни докторати, пренесуваат медиумите. Моза (63) се омажила на 18 години и тогаш,

Има седум докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Има седум докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Сопругата на катарскиот шеик Хамад Калифа Ал Тани, Моза бин Насер важи за една од најдобро облечените жени во светот. Покрај инстант моден вкус, таа има и завидно образование, а нејзината ангажирана работа во областа на образованието доведе до тоа оваа жена да има седум почесни докторати, пренесуваат медиумите. Моза (63) се омажила на 18 години и тогаш,

Има шест докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Има шест докторати и седум деца, АМА И ЕДНА ОД НАЈДОБРО ОБЛЕЧЕНИТЕ – Ова е сопругата на шеикот од Катар

Сопругата на катарскиот шеик Хамад Калифа Ал Тани, Моза бин Насер важи за една од најдобро облечените жени во светот. Покрај инстант моден вкус, таа има и завидно образование, а нејзината ангажирана работа во областа на образованието доведе до тоа оваа жена да има седум почесни докторати, пренесуваат медиумите. Моза (63) се омажила на 18 години и тогаш,

Висока мода и фудбал: Шеиката Моза бинт Басер облече фустан стар 12 години и испрати моќна порака

Висока мода и фудбал: Шеиката Моза бинт Басер облече фустан стар 12 години и испрати моќна порака

ОАЕ – Шеиката Моза бин Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, завчера, на отворањето на Светското првенство во фудбал во Катар, облече бордо фустан стар 12 години, и тоа со посебна симболика. И покрај тоа што нејзиниот сопруг се откажа од престолот во интерес на својот син, шеика Моза останува заштитен знак

ОЧИТЕ НА СВЕТОТ ВПЕРЕНИ ВО НЕА – мајката на сегашниот емир ги помести модните граници во арапскиот свет, еве како се појави на отворањето на СП

ОЧИТЕ НА СВЕТОТ ВПЕРЕНИ ВО НЕА – мајката на сегашниот емир ги помести модните граници во арапскиот свет, еве како се појави на отворањето на СП

ОЧИТЕ НА СВЕТОТ ВПЕРЕНИ ВО НЕА – мајката на сегашниот емир ги помести модните граници во арапскиот свет, еве како се појави на отворањето на СП (ФОТО) Во неделата почна долго очекуваното Светско првенство во фудбал. На свеченото отворање присуствувале најмоќните луѓе во Катар, како и многу други луѓе што му припаѓаат на повисокиот сталеж. Меѓу нив

Оваа жена го првлече сето внимание во Катар

Оваа жена го првлече сето внимание во Катар

Вниманието на јавноста од целиот свет деновиве е насочено на Светското првенство во фудбал. Емирот Тамим бин Хамад Ал Тани го отвори светскито мундијал, каде присуствуваше и Моза бинт Насер, сопруга на шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, поранешен емир на Катар и мајка на актуелниот емир Тамим. 63-годишната Моза,која странските медиуми со години ја нарекуваат

Која е сопругата на катарскиот шеик? Ја нарекуваат „кралица на стилот“, тоа го докажа на Светското првенство/ФОТО

Која е сопругата на катарскиот шеик? Ја нарекуваат „кралица на стилот“, тоа го докажа на Светското првенство/ФОТО

Овие денови сите погледи се вперени во Катар каде што се одржува Светското првенство. На отворањето присуствуваше и Моза бинт Насер, сопруга на шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, поранешен емир на Катар и мајка на сегашниот емир Тамим бин Хамад Ал Тани. Сопругата на шеикот Хамад често ја нарекуваат „кралица на стилот“, а во 2015 година беше прогласена

Една од најубаво облечените жени на светот: Која е сопругата на катарскиот шеик?

Една од најубаво облечените жени на светот: Која е сопругата на катарскиот шеик?

Изминативе неколку дена целиот свет бруи за Светското првенство во фудбал, на чие отворање присуствуваше Моза бинт Насер, сопруга на шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, поранешен емир на Катар и мајка на актуелниот емир Тамим бин Хамад Ал Тани. 63-годишната икона на стилот, како што ја нарекуваат странските медиуми, привлече внимание во еднобојна комбинација

КОЈА Е СОПРУГАТА НА КАТАРСКИОТ ШЕИК?: Една од најубаво облечените жени на светот (ФОТО и ВИДЕО)

КОЈА Е СОПРУГАТА НА КАТАРСКИОТ ШЕИК?: Една од најубаво облечените жени на светот (ФОТО и ВИДЕО)

Изминативе неколку дена целиот свет зборува за Светското првенство во фудбал, на чие отворање присуствуваше Моза бинт Насер, сопруга на шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, поранешен емир на Катар и мајка на актуелниот емир Тамим бин Хамад Ал Тани. 63-годишната икона на стилот, како што ја нарекуваат странските медиуми, привлече внимание во еднобојна комбинација