притисни ентер »

Кој е кој во Примера.
Кој е кој во Примера.

Кој е кој во Примера.

Големо прашање се поставува пред почетокот на новата сезона во Примера – може ли некој да и застане на патот на Барселона? За работата да биде потешка за конкуренцијата, Каталонците се засилија со Антоан Гризман, а моментално работат на трансферот на Нејмар. Одбраната остана иста, средниот ред доби ново име во Френки де Јонг, додека нападот сигурно