притисни ентер »

„Против Федерер и Ѓоковиќ е тешко да се игра, со Надал е полесно“
„Против Федерер и Ѓоковиќ е тешко да се игра, со Надал е полесно“

„Против Федерер и Ѓоковиќ е тешко да се игра, со Надал е полесно“

Еден од најхаризматичните тенисери на денешницата е Италијанецот Фабио Фоњини. Неговиот карактер понекогаш му носи проблеми на терените, а со тоа и во постигнувањето големи резултати во кариерата. Во последното интервју за холандскиот медиум „НРЦ“, 32-годишникот зборуваше за „големата тројка“ и кој од нив според него е најлесен противник. „Кога Ѓоковиќ

Претседатели, кралеви, канцелари и Рафаел Надал: Трамп го поканил шпанскиот ас на гости

Претседатели, кралеви, канцелари и Рафаел Надал: Трамп го поканил шпанскиот ас на гости

Што и да мислете за Трамп, сепак е чест кога покана ќе стигне лично од претседателот на САД. Американскиот претседател Доналд Трамп го поканил шпанскиот тенисер Рафаел Недал да му биде гостин во Белата куќа заедно со шпанскиот крал Фелипе VI и кралицата Летиција. Трамп оваа посета ја запишал за 21 април, но на таа дата вероватно нема да му одговара

Претседатели, кралеви, канцелари и Рафаел Надал: Трамп го поканил шпанскиот ас на гости

Претседатели, кралеви, канцелари и Рафаел Надал: Трамп го поканил шпанскиот ас на гости

Што и да мислете за Трамп, сепак е чест кога покана ќе стигне лично од претседателот на САД. Американскиот претседател Доналд Трамп го поканил шпанскиот тенисер Рафаел Недал да му биде гостин во Белата куќа заедно со шпанскиот крал Фелипе VI и кралицата Летиција. Трамп оваа посета ја запишал за 21 април, но на таа дата вероватно нема да му одговара

Федерер му подари рекет на Надал, Шпанецот го смести во неговиот музеј

Федерер му подари рекет на Надал, Шпанецот го смести во неговиот музеј

Најтрофејните тенисери во историјата пред неколку дена играа пред рекордна публика во Кејп Таун Во музејот на Рафаел Надал ќе има рекет со кој играл неговиот најголем ривал Роџер Федерер. Иако се ривали на тениските терени, Рафа и Роџер се блиски пријатели, па двајцата најтрофејни тенисери пред пет дена се сретнаа во Кејп Таун, Јужна Африка, каде што

„Со Рафа може да се игра, додека со Новак и Роџер…“

„Со Рафа може да се игра, додека со Новак и Роџер…“

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини оцени дека Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер се практично непобедливи кога се на највисоко ниво, додека со Рафаел Надал може да се игра. Србинот, Швајцарецот и Шпанецот доминираат со тенисот скоро две децении и малку кој успеал да ги добие кога го играа својот најдобар тенис. Сепак, Фоњини може да се пофали дека го добил

Доналд Трамп сака да го покани на вечера Рафаел Надал, ама тој веројатно ќе мора да го одбие

Доналд Трамп сака да го покани на вечера Рафаел Надал, ама тој веројатно ќе мора да го одбие

Претседателот на САД, Доналд Трамп, сака да го покани на вечера вториот светски рекет, Рафаел Надал, јавува ABC. Вечерата ќе биде организирана во чест на кралот и на кралицата на Шпанија и ќе се случи на 21 април во Белата куќа. Сепак, присуството на Надал не е сигурно, бидејќи на 19 април е финалето на Мастерсот во Монте Карло, а на 20 април почнува

Надал доби специјален подарок од Федерер, истиот ќе заврши во музејот на Шпанецот

Надал доби специјален подарок од Федерер, истиот ќе заврши во музејот на Шпанецот

Рожер Федерер и Рафаел Надал изминатата недела поставија апсолутен тениски рекорд по посетеност на еден меч, а спектаклот кој го приредија во Кејптаун придонесе да видиме и каков подарок му подготвил Швајцарецот на Шпанецот. Федерер беше организатор на настанот кој беше наречен „Меч за Африка“ и сите собрани парични средства ќе бидат донирани за загрозените

Фоњини: Против Рафа може да се игра, против Новак и Роџер не

Фоњини: Против Рафа може да се игра, против Новак и Роџер не

Италијанскиот тенисер Фабо Фоњини оценил дека Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер се непобедливи кога се во топ-форма, додека со Рафаел Надал и кога е во најдобра форма можело да се игра. Србинот, Швајцарецот и Шпанецот деценија се во светскиот врв и практично се непобедливи, особено кога станува збор за грен-слем турнирите. Во последните 15 години овие

Фоњини: Против Рафа може да се игра, против Новак и Роџер не

Фоњини: Против Рафа може да се игра, против Новак и Роџер не

Италијанскиот тенисер Фабо Фоњини оценил дека Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер се непобедливи кога се во топ-форма, додека со Рафаел Надал и кога е во најдобра форма можело да се игра. Србинот, Швајцарецот и Шпанецот деценија се во светскиот врв и практично се непобедливи, особено кога станува збор за грен-слем турнирите. Во последните 15 години овие

Со Надал може да се игра, додека со Рожер и со Новак…

Со Надал може да се игра, додека со Рожер и со Новак…

Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини смета дека Ѓоковиќ и Рожер Федерер речиси се непобедливи кога се на највисоко ниво. Федерер, Ѓоковиќ и Надал доминираат во машкиот тенис повеќе од 15 години и ретко кој успеал да биде подобар од нив тројца кога го играат својот најдобар тенис. Фабио Фоњини кој често му правеше проблеми на Рафаел Надал на неговата