притисни ентер »

Азар нема да носи „десетка“: Белгиецот поради лична причина избра нов број!
Азар нема да носи „десетка“: Белгиецот поради лична причина избра нов број!

Азар нема да носи „десетка“: Белгиецот поради лична причина избра нов број!

„Марка“ пишува дека Еден Азар донел одлука кој број ќе го носи во Реал Мадрид. Белгиецот ја сакаше „десетката“, која ја носеше во Челси, но Лука Модриќ нема намера да ја остави на својот нов колега. На крајот, Белгиецот решил да го носи бројот 23, иако уште нема официјална потврда. Азар решил да го земе тој број кој е популарен кај кошаркарите, а тоа

Интересен избор: Познато е кој број ќе го носи Азар во Реал

Интересен избор: Познато е кој број ќе го носи Азар во Реал

Еден Азар е најзвучното и најголемото засилување на Реал Мадрид во овој досегашен летен преоден рок, играч од кој се очекува многу во нареднава и секако во следните години на „Сантијаго Бернабеу“. Дали белгискиот репрезентативец ќе ги оправда високите очекувања ќе покаже времето, но како што сега стојат работите тоа што е познато е која бројка ќе ја

Интерсен избор: Познато е кој број ќе го носи Азар во Реал

Интерсен избор: Познато е кој број ќе го носи Азар во Реал

Еден Азар е најзвучното и најголемото засилување на Реал Мадрид во овој досегашен летен преоден рок, играч од кој се очекува многу во нареднава и секако во следните години на „Сантијаго Бернабеу“. Дали белгискиот репрезентативец ќе ги оправда високите очекувања ќе покаже времето, но како што сега стојат работите тоа што е познато е која бројка ќе ја

Модриќ не му ја даде 10-ката па Азар се одлучил за необичен број на дресот во Реал Мадрид

Модриќ не му ја даде 10-ката па Азар се одлучил за необичен број на дресот во Реал Мадрид

Според пишувањата на Марка, Еден Азар одлучил кој број ќе го носи во Реал Мадрид, Белгиецот направил необичен избор и се решил за 23-ката. Еден Азар беше промовиран во Реал Мадрид без број на дресот. Тој во најголемиот дел од кариерата ја носи 10-ката, но овој број на Бернабеу во моментов е резервиран за Лука Модриќ. Белгиецот тогаш на пресот откри

Азар како Џордан и Леброн, на грбот ќе носи број 23

Азар како Џордан и Леброн, на грбот ќе носи број 23

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар, конечно ја реши дилемата и откри кој број ќе го носи наредната сезона. Кога веќе бројот 10 е зафатен и му припаѓа на Лука Модриќ, белгискиот интернационалец направи изненадувачки избор. Тој ќе има 23 на својот грб во првата сезона во редовите на „кралскиот“ клуб. Hazard is an avid basketball fan and, as

Азар ќе го носи бројот 23 како Бекам, Џордан и Леброн

Азар ќе го носи бројот 23 како Бекам, Џордан и Леброн

Еден Азар го носеше дресот со број 10 во Челси, но по трансферот во Реал Мадрид вреден преку 100 милиони евра ќе мора да одбере друга бројка. „Десетката“ моментално ја носи Лука Модриќ, а Хрватот веќе му соопштил на Азар дека нема намера да се откаже од овој број. Сите очекуваа дека Белгиецот како втора опција ќе се одлучи за легендарната „седумка“,

Азар се одлучил за необичен број на дресот во Реал Мадрид

Азар се одлучил за необичен број на дресот во Реал Мадрид

Еден Азар го носеше дресот со број 10 во Челси, но по трансферот во Реал Мадрид вреден преку 100 милиони евра ќе мора да одбере друг број. „Десетката“ моментално ја носи Лука Модриќ, а Хрватот веќе му соопштил на Азар дека нема намера да се откаже од овој број. Сите очекуваа дека Белгиецот како втора опција ќе се одлучи за легендарната „седумка“, која

Азар го избрал бројот во Реал Мадрид!

Азар го избрал бројот во Реал Мадрид!

Како што тврдат шпанските „Марка“ и „АС“ Еден Азар одлучил кој број ќе го носи во Реал Мадрид. Азар го сакаше дресот со број 10 кој го носеше во Челзи, но Лука Модриќ не му го отстапи, па Белгиецот мораше да побара друго решение. На крајот се одлучил за бројот 23, иако се уште нема официјална потврда. Зошто 23? Овој број е многу популарен кај кошаркарите,