притисни ентер »

Беса го победи Металург во втората „контрола“

Беса го победи Металург во втората „контрола“

Во Пеќ заврши и втората пријателски средба меѓу екипите на Беса и на Металург. Заврши со победа на косовскиот шампион, кој не совлада со резултат 29:25 (13:12). Вчера, Беса и Металург го одиграа првиот меѓусебен натпревар, кој заврши нерешено 33:33. И на оваа средба, без резултатски императив, тренерите го искористија времето и расположливите ракометари

Беса го победи Металург во втората „контрола“

Беса го победи Металург во втората „контрола“

Во Пеќ заврши и втората пријателски средба меѓу екипите на Беса и на Металург. Заврши со победа на косовскиот шампион, кој не совлада со резултат 29:25 (13:12). Вчера, Беса и Металург го одиграа првиот меѓусебен натпревар, кој заврши нерешено 33:33. И на оваа средба, без резултатски императив, тренерите го искористија времето и расположливите ракометари

Металург загуби во вториот тест дуел против косовска Беса

Металург загуби во вториот тест дуел против косовска Беса

Ракометарите на Металург загубија во втората пријателска средба против екипата на Беса во Пеќ со 29-25. Откако вчера двата тима одиграа реми, денес скопскиот претставник загуби од косовскиот шампион. Бидејќи се работи за подготвителен период, резултатот беше во втор план, па предводниците на Металург и Беса тактизираа и ги воигруваа своите тимови за

Металург одигра нерешено на првиот тест со Беса

Металург одигра нерешено на првиот тест со Беса

Ракометарите на Металург од денеска се во дводневна посета на Пеќ (Косово), каде имаат и два контролни меча со косовскиот шампион Беса. Денеска се одигра првиот пријателски меч кој заврши нерешено, со резултат 33:33 (17:16). Двајцата тренери го искористија натпреварот за воигрување на своите состави и за реализирање на своите замислени тактики. Утре,

Металург и Беса ремизираа на првото пријателско соочување во Пеќ

Металург и Беса ремизираа на првото пријателско соочување во Пеќ

Косовскиот шампион Беса е противникот на Металург на подготовките во Пеќ. Денешниот прв меѓусебен дуел заврши со нерешен резултат (33-33). Резултатот е најправеден со оглед на случувањата на теренот. Двата тима не направија чувствителна разлика, па на крај одиграа задоволувачко реми. Тимот од Автокоманда ќе одигра уште еден пријателски меч кога ќе

Металург одигра нерешено на првиот тест со Беса

Металург одигра нерешено на првиот тест со Беса

Ракометарите на Металург од денеска се во дводневна посета на Пеќ (Косово), каде имаат и два контролни меча со косовскиот шампион Беса. Денеска се одигра првиот пријателски меч кој заврши нерешено, со резултат 33:33 (17:16). Двајцата тренери го искористија натпреварот за воигрување на своите состави и за реализирање на своите замислени тактики. Утре,