притисни ентер »

Полициска акција за пукањето во Александат Палас, приведени 10 лица од Скопје
Полициска акција за пукањето во Александат Палас, приведени 10 лица од Скопје

Полициска акција за пукањето во Александат Палас, приведени 10 лица од Скопје

Во координирана акција што рано утрово ја спроведе полицијата на повеќе локации во Скопје се приведени десет мажи, сите од Скопско, можни членови на криминални групи кои делуваат по подрачјето на СВР Скопје. Ова денеска го изјави Сузана Прањиќ – Талевска, началник на Одделение за информации од јавен карактер во МВР. – Врз основа на судски наредби извршени

Масовни апсења по пукањето во Александар Палас

Масовни апсења по пукањето во Александар Палас

Во широка полициска акција на 34 локации во Скопје уапсени се 10 лица осомничени за предизвикување општа опасност, доведување во опасност на службено лице, нелегална трговија со наркотици и незаконско поседување оружје. Според МВР, неколку од приведените се осомничени и за вмешаност во пукањето во хотелот Александар Палас пред неколку дена. Сепак,

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Грчец е пукано врз полицијата - ФАТЕНИ СЕ НАПАЃАЧИТЕ, ПРЕТРЕСИ КАЈ ШЕФОВИТЕ НА НАРКО КЛАНОВИТЕ

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Грчец е пукано врз полицијата - ФАТЕНИ СЕ НАПАЃАЧИТЕ, ПРЕТРЕСИ КАЈ ШЕФОВИТЕ НА НАРКО КЛАНОВИТЕ

Полицијата уап с ила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените се поврзани со неодамнешната престрелка во “ Александар Палас“. Шестмина од нив се од Грчев, четворица од Арачиново. Вечер.мк дознава дека во с. Грчец отворен е оган кон полицијата, но специјалците

Полицијата разби криминална група од Грчец и Арачиново – 12 приведени, запленети автомобили, оружје и дрога

Полицијата разби криминална група од Грчец и Арачиново – 12 приведени, запленети автомобили, оружје и дрога

Десет лица од скопските села Грчец и Арачиново се уапсени во големата полициска акција која започна денеска во пет часот наутро, а запленети се и автомобили, оружје и дрога. Како што информираат од МВР, координираната акција на полицијата била насочена кон лица можни членови на криминални групи кои делуваат на подрачјето на Скопје, а по документирани

Голема полициска акција, уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот во „Александар палас“

Голема полициска акција, уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот во „Александар палас“

Претреси биле направени во 34 домови, а приведени се вкупно 12 лица, кои  се товарат за предизвикување општа опасност, загрозување на сигурноста на службено лице и трговија со дрога и оружје. Од полицијата потврдуваат и дека дел од приведените се поврзани со пукањето во хотелот Александар Палас минатиот викенд. Во акцијата биле запленети десетина возила,

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

Во широка полициска акција на 34 локации во Скопје уапсени се 10 лица осомничени за предизвикување општа опасност, доведување во опасност на службено лице, нелегална трговија со наркотици и незаконско поседување оружје. Според МВР, неколку од приведените се осомничени и за вмешаност во пукањето во хотелот Александар Палас пред неколку дена. Сепак,

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Грчец е пукано врз полицијата - ФАТЕНИ СЕ НАПАЃАЧИТЕ, ПРЕТРЕСИ КАЈ ШЕФОВИТЕ НА НАРКО КЛАНОВИТЕ

ЕКСКЛУЗИВНО: Во Грчец е пукано врз полицијата - ФАТЕНИ СЕ НАПАЃАЧИТЕ, ПРЕТРЕСИ КАЈ ШЕФОВИТЕ НА НАРКО КЛАНОВИТЕ

Полицијата уап с ила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените се поврзани со неодамнешната престрелка во “ Александар Палас“. Шестмина од нив се од Грчев, четворица од Арачиново. Вечер.мк дознава дека во с. Грчец отворен е оган кон полицијата, но специјалците

Апсења во Арачиново и Грчец, полицијата изврши претрес на неколку локации во Скопје

Апсења во Арачиново и Грчец, полицијата изврши претрес на неколку локации во Скопје

Од пет часот утрово , до 15 попладнево траеше полициската акција во скопско. Уапсени се 10 лица, а извршени се и претреси на 34 локации. Полицијата влезе во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Бардовци, Студеничани и Центар. Според МВР акцијата била спроведена против неколку лица осомничени дека се дел од криминални групи. Додаваат

Разбиена криминална група од Грчец и Арачиново – десетмина приведени, запленети автомобили, оружје и дрога

Разбиена криминална група од Грчец и Арачиново – десетмина приведени, запленети автомобили, оружје и дрога

Десет лица од скопските села Грчец и Арачиново се уапсени во големата полициска акција која започна денеска во пет часот наутро, а запленети се и автомобили, оружје и дрога. Како што информираат од МВР, координираната акција на полицијата била насочена кон лица можни членови на криминални групи кои делуваат на подрачјето на Скопје, а по документирани

Разбиена криминална група – приведени 12 лица, запленети возила, оружје и дрога

Разбиена криминална група – приведени 12 лица, запленети возила, оружје и дрога

На 07.12.2019 со почеток во 05.00 часот, СВР Скопје во содејство со Одделот за сузбивање на организан и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за специјални полициски операции и во координација со Основното јавно обвинителство Скопје спроведе координирана полициска акција насочена кон лица можни членови на криминални групи