притисни ентер »

Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл
Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл

Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер нема намера да го ангажира Герет Бејл од редовите на гигантот Реал Мадрид. Според англиските медиуми, норвешкиот стратег планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од велшката ѕвезда Бејл. Претходно беше објавено дека велшкиот интернационалец нема да го напушти мадридскиот

Солшер крена раце од Бејл

Солшер крена раце од Бејл

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер смета дека не е неопходно да го ангажира Герет Бејл од Реал Мадрид. Според пишувањата во англиските медиуми, 46-годишниот Норвежанец планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од Бејл. Претходно беше објавено дека 29-годишниот Велшанец нема да го напушти мадридскиот

Манчестер јунајтед: Солскјер се откажа од Бејл

Манчестер јунајтед: Солскјер се откажа од Бејл

Тренерот на Манчестер јунајтед Оле Гунар Солскјер смета дека не е неопходно да го ангажира Герет Бејл од Реал Мадрид. Според пишувањата во англиските медиуми, 46-годишниот Норвежанец планира да го подмлади составот на “црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од Бејл. Претходно беше објавено дека 29-годишниот Велшанец нема да го напушти мадридскиот

ЕСПН: Солскјер одбил да ангажира играч од Реал Мадрид и има јасни цели за нови опции во нападот

ЕСПН: Солскјер одбил да ангажира играч од Реал Мадрид и има јасни цели за нови опции во нападот

Еден од најдобрите светски спортски медиуми, „ЕСПН“ од свои извори откри дека Оле Гунар Солскјер ја одбил приликата да го донесе играчот на Реал Мадрид, Герет Бејл на едногодишна позајмица. Реал Мадрид на секој можен начин се обидува да се ослободи од велшкиот фудбалер, па би се согласиле да го пуштат да оди на едногодишна позајмица, а потоа да биде

Солскјер се откажа од Бејл

Солскјер се откажа од Бејл

Тренерот на Манчестер јунајтед Оле Гунар Солскјер смета дека не е неопходно да го ангажира Герет Бејл од Реал Мадрид.

Јунајтед ја отфрли можноста да потпише со Бејл

Јунајтед ја отфрли можноста да потпише со Бејл

Герет Бејл не е меѓу посакуваните за трансфер во Манчестер Јунајтед. Нешто повеќе, според „ESPN“, кон „црвените ѓаволи“ била упатена покана за стартување на преговори за ѕвездата на Реал Мадрид, но од „Олд Трафорд“ одбиле слично нешто. Манчестер Јунајтед беше еден од клубовите, поврзувани со Велшанецот, на кого Реал напорно му бара купувач. Бејл има