притисни ентер »

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ
Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината на владината коалиција, бил одложен поради одлагањето на седницата во македонското Собрание, на која на

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината на владината коалиција, бил одложен поради одлагањето на седницата во македонското Собрание, на која на

Каменос: Не сум министер во заминување

Каменос: Не сум министер во заминување

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас. Ваквата изјава Каменос ја даде за време на состанокот на Комисијата за одбрана во грчкиот Парламент. Инаку, за денеска

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Каменос го откажа состанокот со Ципрас: Прво да се реши ситуацијата во ФИРОМ

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, објави дека ја откажува средбата со премиерот на Грција, Алексис Ципрас, кој требаше да се одржи денеска, пишува грчки „Катимерини“. Состанокот на кој според „Катимерини“ требаше да се разговара иднината на владината коалиција, бил одложен поради одлагањето на седницата во македонското Собрание, на која на

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Ципрас и Каменос ќе се сретнат по разврската во македонскиот Парламент

Коалициските партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската кај нас, а потоа ќе остварат средба. Иако беше неофицијално најавувана за денес, а и самиот премиер на Грција го спомена тоа во неговото завчерашно интервју, сепак, средбата се одложува, јави дописничката на МИА од Атина. -Додека не се тргне блокадата

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во македонското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ја одржат најавената средба. Како што јави дописничката на МИА од Атина, иако средбата беше неофицијално најавувана за денеска,

Средба Меркел – Павлопулос

Средба Меркел – Павлопулос

Претседателот на Грција воопшто не го спомна Договорот од Преспа, ниту пак говореше за т.н. грчки национални прашања. При дводневната посета во Атина германската канцеларка оствари средба и со грчкиот председател Алексис Ципрас. Според Меркел "договорот за името со Северна Македонија е јасен и ѝ овозможува на земјата да влезе во ЕУ и НАТО. Ова не само

Ципрас и Каменос ќе го чекаат исходот од Собранието на ПЈРМ, па потоа ќе се сретнат

Ципрас и Каменос ќе го чекаат исходот од Собранието на ПЈРМ, па потоа ќе се сретнат

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во македонското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ка одржат најавената средба. Како што јави дописничката на МИА од Атина, иако средбата беше неофицијално најавувана за денеска,

Каменос: Ниту сум пред заминување, ниту пред оставка

Каменос: Ниту сум пред заминување, ниту пред оставка

Ниту сум министер во заминување, ниту сум пред оставка, изјави денеска министерот за одбрана на Грција, Панос Каменос, кој е и лидер на партијата Независни Грци, помал коалицискин партнер во грчката Влада на премиерот Алексис Ципрас. Како што јави дописничката на МИА од Атина, ваквата изјава Каменос ја даде за време на состанокот на Комисијата за

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Ципрас и Каменос ќе ја чекаат разврската во Македонија, па потоа ќе се сретнат

Лидерите на коалициските партнери во грчката Влада, премиерот Алексис Ципрас и министерот за одбрана Панос Каменос, прво ќе ја чекаат разврската во македонското Собрание околу усвојувањето на уставните амандмани, па потоа ќе ка одржат најавената средба. Како што јави дописничката на МИА од Атина, иако средбата беше неофицијално најавувана за денеска,