притисни ентер »

Струга ТЛ со триумфот над Работнички ја зголеми предноста пред Шкупи
Струга ТЛ со триумфот над Работнички ја зголеми предноста пред Шкупи

Струга ТЛ со триумфот над Работнички ја зголеми предноста пред Шкупи

Лидерот Струга Трим постиогна еден гол, но успеа да освои три бода, а и да ја зголеми за два бода предноста пред Шкупи на врвот на табелата во Првата фудбалска лига. На стадионот „Борис Трајковски“, во борбен дуел, стружани славеа со голот на Христијан Малески во 28.минута. Добивај вести на вибер Го искористија на најдобар можен начин и ремито (1:1)

Струга Трим лум оди кон титулата

Струга Трим лум оди кон титулата

Лидерот Струга освои попладнево три бодови против Работнички во Скопје, додека второпласираниот Шкупи ремизираше на гостински терен против Академија Пандев во двата дерби натпревари во рамки на 24 коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Во преостанатите два денешни натпревари, Силекс забележа гостинска победа над Победа, додека Македонија

Убедлив триумф на Силекс во Прилеп, Струга ТЛ на плус четири

Убедлив триумф на Силекс во Прилеп, Струга ТЛ на плус четири

Фудбалерите на Силекс ја продолжуваат успешната серија во пролетниот дел и забележаа убедлива победа од 5-1 на гостувањето во Прилеп против домашната Победа. Кратовци поведоа  со голот на Хамза Рамани уште во 6. минута од натпреварот.Следуваше погодок на  Виктор Серафимовски за 2-0 во 44. минута. Победа единствениот погодок го постигна на почетокот

Струга ТЛ го победи Работнички и ја зголеми предноста пред Шкупи

Струга ТЛ го победи Работнички и ја зголеми предноста пред Шкупи

Лидерот Струга Трим Лум славеше минимално (0-1) против Работнички на стадионот „Борис Трајковски“ и ја зголеми предноста во однос на Шкупи, кој ремизираше (1-1) против Академија Пандев во Струмица. Силекс беше убедлив против Победа и триумфираше во Прилеп со 1-5, а Горан Симов дебитираше со победа (0-1) на клупата на Македонија ЃП на гости против Тиквеш

Лидерот го победи Работнички, Македонија славеше кај Тиквеш, Шкупи освои бод во Струмица, Силекс ја декласира Победа

Лидерот го победи Работнички, Македонија славеше кај Тиквеш, Шкупи освои бод во Струмица, Силекс ја декласира Победа

Апсолутна доминација на гостинските екипи, на денешните натпревари одиграни во фудбалскиот шампионат на Македонија. Совршениот скор на гостите им го расипа Шкупи со ремито 1:1 кај Академија Пандев. Лидерот на табелата Струга со минимална победа ги однесе бодовите од Скопје. Стружани го победија Работнички со голот на Малески во 28 минута. Шкупи против

Струга се врати на плус четири пред Шкупи – А. Пандев пак ги сопна чаирчани

Струга се врати на плус четири пред Шкупи – А. Пандев пак ги сопна чаирчани

Апсолутна доминација на гостинските екипи, на денешните натпревари одиграни во фудбалскиот шампионат на Македонија. Совршениот скор на гостите им го расипа Шкупи со ремито 1:1 кај Академија Пандев. Лидерот на табелата Струга со минимална победа ги однесе бодовите од Скопје. Стружани го победија Работнички со голот на Малески во 28 минута. Шкупи против

Лидерот го победи Работнички, Македонија славеше кај Тиквеш, Шкупи освои бод во Струмица, Силекс ја декласира Победа

Лидерот го победи Работнички, Македонија славеше кај Тиквеш, Шкупи освои бод во Струмица, Силекс ја декласира Победа

Апсолутна доминација на гостинските екипи, на денешните натпревари одиграни во фудбалскиот шампионат на Македонија. Совршениот скор на гостите им го расипа Шкупи со ремито 1:1 кај Академија Пандев. Добивај вести на вибер Лидерот на табелата Струга со минимална победа ги однесе бодовите од Скопје. Стружани го победија Работнички со голот на Малески

Академија Пандев го сопна Шкупи, Струга повторно избега на +4

Академија Пандев го сопна Шкупи, Струга повторно избега на +4

Струга се врати на четири бода предност откако поладнево со 0-1 славеша на гостувањето кај Работнички а Академија Пандев успеа одново да му ги помати плановите на Шкупи и да одигра 1-1. Струга ТЛ не го дава врвот во ПМФЛ, во 24. коло триумфираше против Работнички во Скопје со минимални 0-1. Херој на гостите беше Малески, кој во 28. минута доби топка

ПМФЛ: Силекс убедлив, Струга со триумф против Работнички

ПМФЛ: Силекс убедлив, Струга со триумф против Работнички

ПМФЛ: Силекс убедлив, Струга со триумф против Работнички Екипата на Струга ТЛ не го дава врвот во Првата македонска фудбалска откако триумфираше со 0-1 на гостувањето против Работнички во 24. коло. Сето тоа дополнително беше искористено за повторно зголемување на предноста на врвот пред Шкупи кој ремизираше (1-1) на гостувањето против Академија Пандев

Струга ТЛ не го дава врвот, Шкупи ремизираше во Струмица, „петарда“ на Силекс, „лавовите“ го освоија Кавадарци

Струга ТЛ не го дава врвот, Шкупи ремизираше во Струмица, „петарда“ на Силекс, „лавовите“ го освоија Кавадарци

Екипата на Струга ТЛ не го дава врвот во Првата македонска фудбалска лига триумфирајќи со 0-1 на гостувањето против Работнички во 24. коло. Сето тоа дополнително искористено за повторно зголемување на предноста на врвот пред Шкупи кој ремизираше (1-1) на гостувањето против Академија Пандев во Струмица. Екипата на Шкупи и покрај тоа што играше со играч