притисни ентер »

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија
Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека Соединетите Американски Држави, наместо Европската унија, треба да го водат дијалогот за средување на односите меѓу Косово и Србија, јави дописникот на МИА од Приштина. Во вчерашното интервју за косовскиот јавен сервис, РТК, Османи рече дека договорот што во март годинава во Охрид го потпишаа косовскиот

Косово бара САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Косово бара САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Косово бара САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија Соединетите Американски Држави, наместо Европската унија, треба да го водат дијалогот за средување на односите меѓу Косово и Србија, порача Претседателката на Косово, Вјоса Османи Во вчерашното интервју за косовскиот јавен сервис, РТК, Османи рече дека договорот што во март годинава

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека Соединетите Американски Држави, наместо Европската унија, треба да го водат дијалогот за средување на односите меѓу Косово и Србија, јави дописникот на МИА од Приштина. Во вчерашното интервју за косовскиот јавен сервис, РТК, Османи рече дека договорот што во март годинава во Охрид го потпишаа косовскиот

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

10 Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека Соединетите Американски Држави, наместо Европската унија, треба да го водат дијалогот за средување на односите меѓу Косово и Србија, јави дописникот на МИА од Приштина. Во вчерашното интервју за косовскиот јавен сервис, РТК, Османи рече дека договорот што во март годинава во Охрид го потпишаа

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Османи: САД да го преземат водењето на дијалогот меѓу Косово и Србија

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, порача дека Соединетите Американски Држави, наместо Европската унија, треба да го водат дијалогот за средување на односите меѓу Косово и Србија, јави дописникот на МИА од Приштина. Во вчерашното интервју за косовскиот јавен сервис, РТК, Османи рече дека договорот што во март годинава во Охрид го потпишаа косовскиот

Османи: САД да го подготви нацрт-статутот за ЗСО во Косово!

Османи: САД да го подготви нацрт-статутот за ЗСО во Косово!

Косовската претседателка, Вјоса Османи, вечерва порача дека Косово заедно со САД треба да подготви нацрт на статутот на Заедницата на општини со српско мнозинство (ЗСО), а нацртот да му го претстави на државниот секретар на САД, Ентони Блинкен. Османи, за РТК, изјавил дека Договорот за нормализација на односите, кој Косово и Србија го постигнаа на