притисни ентер »

Сопствениците се му објасниле и Пеп им верувал
Сопствениците се му објасниле и Пеп им верувал

Сопствениците се му објасниле и Пеп им верувал

Веста за суспензијата на Манчестер Сити во Лигата на шампионите во наредните две години се уште е главна тема во спортските медиуми. УЕФА одлучи да го казни Манчестер Сити поради кршење на Финансискиот фер плеј со суспензија од најелитното европско натпреварување во наредните две години. По ова многумина се потсетија што зборуваше Пеп во 2018 година

Tри клуба веќе застанаа во редот за Гвардиола

Tри клуба веќе застанаа во редот за Гвардиола

Вчера Манчестер Сити ја доби шокантната вест за суспензија од Лигата на шампионите и паричната казна од 30 милиони евра. Манчестер Сити најави дека ќе поднесе жалба, меѓутоа тешко е да се поверува дека работите ќе се променат. Сити изгледа ќе мора да биде надвор од натпреварувањето кое беше нивна главна цел и во кое се обидуваа да забележат напредок

Зошто Манчестер сити се исфрлени од ЛШ?

Зошто Манчестер сити се исфрлени од ЛШ?

Фудбалскиот свет вчера го шокираше веста дека УЕФА му изрече два годишна суспензија на Манчестер сити за настап во европските купови и го казни парично со 30 милиони евра. Според извештаите на УЕФА клубот во периодот од 2012 до 2016 година ги кршел правилата од финансискиот фер-плеј. Сити имаат право на жалба. Тие најавија дека одлуката на УЕФА ќе

М.Сити најголема жртва на финансискиот фер-плеј

М.Сити најголема жртва на финансискиот фер-плеј

Фудбалскиот свет вчера го шокираше веста дека УЕФА му изрече два годишна суспензија на Манчестер сити за настап во европските купови и го казни парично со 30 милиони евра. Според извештаите на УЕФА клубот во периодот од 2012 до 2016 година ги кршел правилата од финансискиот фер-плеј. Сити имаат право на жалба. Тие најавија дека одлуката на УЕФА ќе

Сити пред нови „проблеми“: Три гиганти во трка за Гвардиола!

Сити пред нови „проблеми“: Три гиганти во трка за Гвардиола!

Како што пишува британскиот „Индепендент“, „граѓаните“ би можеле да бидат казнети и во Англија, со одземање на премиерлигашки бодови. После веста дека Манчестер сити доби забрана за настап во УЕФА натпреварувањата на две години , веднаш започнаа шпекулациите дека менаџерот Пеп Гвардиола би можел да го напушти клубот. Титулата е „загубена“ во Премиер

Манчестер Сити би можел да биде исфрлен и од Премиер лигата!?

Манчестер Сити би можел да биде исфрлен и од Премиер лигата!?

Веќе познато е дека Манчестер Сити во наредните две сезони не може да игра во ЛШ. Познато е дека „граѓаните“ ќе почнат со „правна битка“, но може да следува уште еден, поголем шок за Сити. Како што пишува Индипендент, клубот од „Етихад“ би можел да се соочи со казна од раководството на Премиер лигата. Ако клубот ги кршел законите на УЕФА, тогаш јасно

Манчестер Сити би можел да биде исфрлен и од Премиер лигата!?

Манчестер Сити би можел да биде исфрлен и од Премиер лигата!?

Веќе познато е дека Манчестер Сити во наредните две сезони не може да игра во ЛШ. Познато е дека „граѓаните“ ќе почнат со „правна битка“, но може да следува уште еден, поголем шок за Сити. Како што пишува Индипендент, клубот од „Етихад“ би можел да се соочи со казна од раководството на Премиер лигата. Ако клубот ги кршел законите на УЕФА, тогаш јасно

Што е следно за Манчестер Сити?

Што е следно за Манчестер Сити?

Манчестер Сити со години градеше империја, но сега постои сериозна опасност сето тоа да се урне како кула од карти, по суспензијата од две години од настап во европските купови кое може да предизвика „домино-ефект“, заминување на тренерот и дел од клучните фудбалери од „Етихад“. Веднаш беше испратена жалба до Судот за Спортска Арбитража (ЦАС) во Лозана,

Познато е кој клуб во Италија е фаворит за потпис на Пеп Гвардиола

Познато е кој клуб во Италија е фаворит за потпис на Пеп Гвардиола

Јувентус е клубот кој тргнува по потпис на Пеп Гвардиола за следната сезона откако на клубот од Манчестер му е одредена забрана за настап во Лигата на шампионите со времетраење од две години. Сити доби заврана и казна од 30 милиони евра, навивачите на Јувентус не се задоволни од Мурицио Сари, клубот од Торино тргнува по Гвардиола. Извесно е дека Гвардиола