притисни ентер »

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа
Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Вистински хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум. Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале. Од МВР велат дека се преземаат

Две лица ограбиле обложувалница, пукале со пиштол а при бегање направиле сообраќајка

Две лица ограбиле обложувалница, пукале со пиштол а при бегање направиле сообраќајка

Вчера околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при излегување од објектот испукале еден куршум. Според пријавеното, тие заминале со патничко возило „форд фиеста“, со скопски регистарски ознаки, и на улица „Фуштанска“ удриле во патничко возило „мицубиши“,

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден куршум. Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале. Од МВР велат дека се преземаат

Ограбиле обложувачница во Ченто, испукале куршум, направиле сообраќајка и избегале

Ограбиле обложувачница во Ченто, испукале куршум, направиле сообраќајка и избегале

Ограбена обложувалница во скопската населба Ченто. Имено, хаос се случувал синоќа кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум. Од МВР информираат дека разбојниците веднаш по грабежот заминале со автомобил и на улицата „Фуштанска“ удриле во патничко возило „Мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил

Хаос при грабеж на обложувалница: Бегајќи пукале и удриле во возило

Хаос при грабеж на обложувалница: Бегајќи пукале и удриле во возило

На 21.02.2021 околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при  излегување од објектот испукале еден куршум, информира МВР. Според пријавеното, тие заминале со патничко возило „форд фиеста“, со скопски регистарски ознаки, и на ул.„Фуштанска“ удриле во патничко

Ограбиле спортска обложувалница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајка

Ограбиле спортска обложувалница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајка

Хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто, кога две лица ограбиле спортска обложувалница, а на излегување од објектот испукале еден кушум. Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“, по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале. Од МВР велат дека се преземаат

Ограбиле обложувалница во Скопје, пукале и избегале па направиле сообраќајка

Ограбиле обложувалница во Скопје, пукале и избегале па направиле сообраќајка

Вчера околу 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при  излегување од објектот испукале еден куршум. Вчера околу 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при  излегување

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Ограбиле спортска обложувачница во Ченто, пукале, па направиле сообраќајна несреќа

Хаос се случувал синоќа во скопската населба Ченто кога две лица ограбиле спортска обложувачница, а на излегување од објектот испукале еден кушум. Според информациите од полицијата, тие заминале со автомобил и на улицата Фуштанска удриле во патничко возило „мицубиши“ по што го оставиле нивниот автомобил и побегнале. Од МВР велат дека се преземаат мерки

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

Полицијата е во потрага по разбојници кои вчеравечер ограбиле обложувалница во скопската населба Ченто, при што испукале еден куршум. Бандитите потоа избегале со „Форд Фиеста“, но само по околу еден километар од местото на грабежот се судриле со друго возило, ја оставиле нивната кола и избегале, соопшти МВР. „На 21.02.2021 околу 20.00 часот во СВР

Драма во Ченто: Пукале и ограбиле обложувачница, бегајќи направиле судир

Драма во Ченто: Пукале и ограбиле обложувачница, бегајќи направиле судир

Вчера околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при излегување од објектот испукале еден куршум. Според пријавеното, тие заминале со патничко возило „форд фиеста“, со скопски регистарски ознаки, и на улица „Фуштанска“ удриле во патничко возило „мицубиши“,