притисни ентер »

TCR Европа: Лојд најбрз на првиот тренинг, Давидовски со завидно време
TCR Европа: Лојд најбрз на првиот тренинг, Давидовски со завидно време

TCR Европа: Лојд најбрз на првиот тренинг, Давидовски со завидно време

Караванот на TCR Европа овој викенд се пресели на Австриската патека Ред Бул Ринг Овој викенд на патеката Ред Бул Ринг во Австрија се одржува четвртата рунда од Европската TCR Серија. На првиот слободен тренинг кој се одржа денес, најбрз на патеката беше Ден Лојд во Honda, кој на две минути пред крајот успеа да извози побрз круг од второ пласираниот