притисни ентер »

Грав со мелено месо и бешамел сос
Грав со мелено месо и бешамел сос

Грав со мелено месо и бешамел сос

Во тава со малко масло попржуваме ситно сецкан кромид и го додаваме меленото месо и го попржуваме. Доматот го рендаме и додаваме кај меленото месо го додаваме и сварениот грав промешуваме да се соединат и зачинуваме. Готовата смеса ја ставаме во сад за печење, убаво е да користите земјена тава. И го подготвуваме бешамелот. Во тава го ставаме путерот