притисни ентер »

Лазаров: Во Данска да се надигруваме и собирање ново искуство

Лазаров: Во Данска да се надигруваме и собирање ново искуство

Сезоната во ЕХФ Европската лига влегува во втората половина од групната фаза. По три одиграни натпревари, РК Алкалоид има освоено еден бод, а натпреварувањето ќе го продолжи веќе во вторник, со нов натпревар со данскиот претставник Бјерингбро – Силкеборг. Дуелот со првиот фаворит во групата ќе биде нова шанса за нашиот тим да ја почувствува жештината

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска Ф.К. Пред 3 минути фото: Слободен печат/Драган Митрески Во вторник од 20.45 часот (пренос во живо на МРТ 3) македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид ќе го одигра својот четврти натпревар од групната фаза во ЕХФ Европската лига во Данска против Бјерингбро-Силкеборг

Лазаров: Алкалоид оди во Данска да се надигрува со Силкеборг

Лазаров: Алкалоид оди во Данска да се надигрува со Силкеборг

Македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид, утре ќе му гостува на данскиот Бјрерингбро-Силкеборг во меч од 4. коло во Лигата на Европа. Тренерот на Алкалоид, Кирил Лазаров пред мечот вели дека иако Данците се први фаворити во нивната група, тие одат да се надигруваат. „Бјерингбро – Силкеборг покажа дека е фаворит број еден во нашата група и во моментов

Алкалоид на дански воздух

Алкалоид на дански воздух

Македонскиот вицепрвак пристигна во Данска и денеска се адаптира на данскиот воздух. Алкалоид утре со почеток од 20:45 часот ќе се сретне со екипата на Бјерингбро - Силкеборг во рамките на четвртото коло од EHF Европската лига. Натпреварот ќе биде директно пренесуван на МТВ 3.

Лазаров: “Се надевам дека утре ќе покажеме поголема борбеност и ќе имаме подобра реализација“!

Лазаров: “Се надевам дека утре ќе покажеме поголема борбеност и ќе имаме подобра реализација“!

Ракометарите на Алкалоид веќе се во Данска, каде се аклиматизираат и подготвуваат за утрешниот дуел со Силкеборг во рамките на ЕХФ Европската лига. Јасно е дека домашниот тим е фаворит, станува збор силен противник, но стратегот на нашиот тим Кирил Лазаров од своите момци бара максимално да се одигра овој меч. Па така во куса изјава за ФБ профилот

Лазаров: Ќе одиме во Данска да се надигруваме со фаворитот

Лазаров: Ќе одиме во Данска да се надигруваме со фаворитот

Со натпреварот во Данска против Бјерингбро-Силкеборг, екипата на Алкалоид ќе влезе во вториот дел од групната фаза во Европската лига на ЕХФ. Досегашниот скор не е сјаен, реми и два домашни порази, меѓутоа младиот колектив од Скопје имаше светли моменти. Сега пред избраниците на Кирил Лазаров е веројатно најтешкиот предизвик во групата, гостувањето

Алкалоид полета за Данска

Алкалоид полета за Данска

Ракометарите на Алкалоид попладнево полетаа за Данска, каде во вторник ги очекува четвртиот дуел во дебитантската сезона од Европската лига на ЕХФ. Македонскиот вицепрвак за ривал ќе го има Силкеборг, тим од кој по голема борба беше поразен во Скопје, а избраниците на Кире Лазаров се надеваат на уште едно добро гостинско издание откако во првиот меч

Алкалоид замина за Силкеборг по нов европски предизвик

Алкалоид замина за Силкеборг по нов европски предизвик

Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид замина за Данска каде му следи нов гостински меч во Европската лига на ЕХФ. Избраниците на Кирил Лазаров по домашниот меч со Бјерингбро-Силкеборг, патуваат на мегдан со данскиот ривал на гостински терен. Токму надвор од својот дом Алкалоид го освои првиот европски бод, во претходниот дуел со шпанска Ла Риоха

Алкалоид замина во Данска по реванш со Силкеборг

Алкалоид замина во Данска по реванш со Силкеборг

Македонскиот вицепрвак Алкалоид во вторник во Силкеборг ќе се сретне по втор пат за една недела со екипата на Бјерингбро Силкеборг. На првиот меч данскиот состав ги освои бодовите, на натпревар на кој Алкалоид промашуваше многу повеќе отколку што можеше да надополни во другите сегменти на играта. Скопскиот состав денеска замина за Силкеборг, ќе тренира